Актуальні питання роботи історичного факультету ТНПУ у 2022 р. обговорювали під час засідання вченої ради факультету (ФОТО)

Актуальні питання роботи
історичного факультету ТНПУ у 2022 р.
обговорювали під час засідання
вченої ради факультету

27 січня на історичному факультеті відбулось засідання вченої ради. Обговорювали підсумки навчальної діяльності за перший семестр 2021–2002 н. р. та оптимізацію навчального процесу в наступному році. Доповідали – заступник декана з навчальної роботи – Ярослав Секо та голова факультетської комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти – Оксана Валіон.

Під час роботи вченої ради факультету.
Під час роботи вченої ради факультету

Мова йшла передусім про шляхи модернізації освітнього процесу у зв’язку із новими умовами, в яких ми зараз працюємо – формат змішаного навчання; інтенсифікацію комунікації між студентами та викладачами, посилення мотивації студентів до навчання та його практичної складової на усіх курсах бакалаврату та магістратури, на чому особливо наголошував декан факультету – Володимир Місько.

Виступ декана - В. Міська

В останній період у зв’язку із пандемією та чергуванням онлайн та офлайн навчання, спостерігається деяке зниження якості успішності та відвідуваності занять студентами. У зв’язку з цим – розроблено програму заходів із забезпечення якості освіти на факультеті у 2022 р., котра враховує вимоги зовнішньої експертизи та формування культури якості освіти відповідно до університетських стандартів.

У програмі виокремлено низку заходів, котрі можна об’єднати у декілька блоків, що передбачають систематичні моніторингові дослідження освітнього процесу на факультеті, залучення до нього зовнішніх стейкхолдерів, проведення тренінгів, майстер-класів, конкурсів серед студентів; затверджено чіткий порядок перегляду ОП, графіки засідання Програмних рад, Ради стейкхолдерів тощо.

Затверджено також низку рішень з метою забезпечення якості навчального процесу в умовах змішаної форми навчання за результатами науково-методичного семінару, що відбувся на факультеті напередодні.

Голосування

Йшлося також про необхідність посилення роботи зі студентським самоврядуванням, старостами груп, сприяння їх ще більш активному включенню до організації навчально-виховного процесу на факультеті та посиленні дисципліни.

Визначена траєкторія розвитку  факультету та організації навчання в сучасних умовах змішаного формату сприятиме вибудовуванню більш чіткої системної роботи всіх учасників освітнього процесу, а це в свою чергу – повинно дати ефект і кращі результати.

Доц. кафедри всесвітньої історії
та