У ТНПУ відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології для школярів ЗЗСО (ФОТО)

У ТНПУ відбувся ІІІ етап

Всеукраїнської учнівської олімпіади

з біології для школярів ЗЗСО

В суботу 29 січня 2022 року в рамках співпраці Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка з Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Завдання учасники олімпіади виконували у просторих аудиторіях ТНПУ, а до складу журі олімпіади увійшли викладачі хіміко-біологічного факультету (Жирська Г.Я., Барна Л.С., Міщук Н.Й., Герц Н.В., Мацюк О.Б.), які мали можливість поспілкуватися зі школярами та педагогами.

В очікуванні завдань теоретичного туру наймолодші олімпійці - учні 8-х класів

З найщирішими вітаннями та профорієнтаційною метою до школярів завітала декан хіміко-біологічного факультету доктор біологічних наук, професор Дробик Надія Михайлівна. Вона розповіла учням 8-11 класів ЗЗСО області про освітні програми, які функціонують на факультеті. Зокрема Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Хімія), Середня освіта (Природничі науки), які є міждисциплінарними і мають цікаві нові спеціалізації: Нутриціологія та Лабораторний аналіз, що дає можливість випускникам працювати не лише в галузі освіти, а й на виробництві та науково-дослідній сфері.

Про чудові перспективи здобуття освітніх програм на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ інформує декан  Дробик Н.М.
інформує декан  Дробик Н.М.

Майбутні біологи зацікавилися новою освітньою програмою «Екологічна біотехнологія», що запроваджується з 2022-2023 н.р., а також спеціальністю «Захист і карантин рослин», випускники якої є досить затребуваними на ринку праці в області.

Таких зосереджених абітурієнтів дуже хотіли би бачити в рядах студентів хіміко-біологічного факультету ТНПУ

Школярам повідомили про перспективи навчання на бакалаврському та магістерському рівнях, можливості науково-дослідницької діяльності у численних лабораторіях хіміко-біологічного факультету, цікаві проєкти та заходи. Усі школярі отримали буклети із детальнішою інформацією про діяльність й контактними даними факультету та університету.

Спілкування представників факультету з учасниками олімпіади з біолоігї
Спілкування представників факультету з учасниками олімпіади з біології

Голова журі обласного етапу олімпіади з біології доцент кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін Жирська Г.Я. запросила майбутніх абітурієнтів до участі у Всеукраїнській профорієнтаційній олімпіаді ТНПУ, успішне проходження якої дає можливість вступникам на спеціальності факультету отримати додаткові 20 балів до сертифікату ЗНО з біології або хімії і суттєво підвищити свої шанси вступу на державну форму навчання. Подібні можливості створюються для слухачів відділення доуніверситетської підготовки, випускники якого отримують додаткові 10 балів при вступі до ТНПУ.

Представники хіміко-біологічного факультету ТНПУ інформуюють школярів про особливості навчання на факультеті
Представники хіміко-біологічного факультету ТНПУ інформують школярів про особливості навчання на факультеті

Для учнів 8-9 класів цікавою пропозицією стала можливість участі в роботі літньої хіміко-біологічної школи на базі лабораторії біології та екології «Голицький біостаціонар університету», де можна активно відпочити, пізнаючи науки про життя на лоні чудової природи.

Отож, щиро запрошуємо найкращих майбутніх біологів Тернопільської області долучитися до дружної родини хіміко-біологічного факультету і стати достойними студентами найкращого університету – ТНПУ!

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін,
голова журі ІІІ етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології