Зустріч зі стейкхолдерами ТНПУ ОНП "Професійна освіта (Комп’ютерні технології)" (ФОТО)

Зустріч зі стейкхолдерами ТНПУ

ОНП "Професійна освіта

(Комп’ютерні технології)"

Відбулась чергова зустріч в онлайн-форматі зі стейкхолдерами та роботодавцями ОНП "Професійна освіта (Комп’ютерні технології)", здобувачів освіти та викладачів кафедри комп’ютерних технологій.

У зустрічі взяли участь:
- Цідило І. М. – гарант ОНП, д.пед.н., завідувач кафедри комп’ютерних технологій;
- викладачі кафедри: к.техн.н., доц. Луцик І. Б., к.техн.н., доц. Франко Ю. П., к.пед.н., доц. Сіткар Т. В., к.пед.н., доц. Ящик О. Б., к.пед.н., Козіброда С. В.

Зі сторони стейкхолдерів, роботодавців та здобувачів освіти у зустрічі взяли участь:
- Шумка Л. В. – перший заступник директора з навчально-виробничої роботи державного навчального закладу «Тернопільський центр професійно-технічної освіти»;
-  Сиротюк М. М. – голова громадської організації «Центр Науки Тернополя»;
- Замороз М. П. – викладач інформатики Тернопільського кооперативного фахового коледжу, аспірантка спеціальності 015 Професійна освіта ТНПУ ім.В. Гнатюка;
-  Клубко Д. І., Нагачевський І.П. – магістранти спеціальності «015 Професійна освіта. (Цифрові технології)».

У центрі уваги зустрічі було обговорення змісту підготовки здобувачів вищої освіти освітнього-наукової програми підготовки  ступеня магістр за ОНП «Професійна освіта. (Цифрові технології)». Цідило І.М. закцентував увагу на важливості удосконалення змісту освітньо-наукової програми з врахуванням зростання вимог до професійних компетентностей фахівців ІТ-освіти а також необхідності врахування регіональної компоненти.

Зустріч стейкхолдерів

Шумка Л. В. наголосила на важливості закріплення набутих теоретичних знань щодо освітніх технологій в процесі проходження педагогічної практики, що сприятиме розвитку відповідних компетентностей здобувачів для забезпечення відповідності до професійної кваліфікації «Викладач закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти (комп’ютерні технології)».

Виступ Шумки Л.

Сиротюк М. М. вказав на важливості збільшення практичної складової у дисциплінах циклу професійної підготовки, можливості залучення студентів до інноваційних проєктів, які, зокрема, реалізовуються під егідою «Центру Науки Тернополя».

Виступ Сиротюка М.

Замороз М. П. зауважила також на необхідності мотивації здобувачів освіти до наукових розробок, залучення студентів до активної участі у конференціях, що сприятиме розвитку дослідницьких компетентностей.

Виступ Замороз М.

Учасники активно та плідно обговорили зміни до змістового наповнення згідно з новими освітніми реаліями та потребами ринку праці.

Стейкхолдерами також було запропоновано вдосконалити навчальний план підготовки фахівців шляхом включення в освітній процес дисциплін, які розглядають особливості застосування цифрових технологій в сучасних апаратно-програмних комплексах.

Результати обговорення та пропозиції учасників зустрічі  слугуватимуть основою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-науковою програмою «Професійна освіта. (Комп’ютерні технології)».

Ірина Луцик