Наукові дослідження студентів ТНПУ в рамках проєкту DeDiMaMo
Наукові дослідження студентів ТНПУ

в рамках проєкту DeDiMaMo

Третій рік триває міжнародний проєкт DeDiMaMo «Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання», Eurasia, CPEA-ST-2019/10067. У рамках його роботи відбувся студентський науковий семінар «Прикладні аспекти задач математичного моделювання».

У ході семінару магістранти представляли свої наукові дослідження. Про модель Ферхюльста для опису росту розвитку популяції в умовах обмеження ресурсів харчування доповідала Христина Клапущак. Задача полягала в побудові неперервної моделі Ферхюльста для опису росту розвитку популяції в умовах обмеження ресурсів харчування та дослідженні впливу початкових умов на форму кривої росту популяції.

Комп’ютерна математична модель Ферхюльста для опису росту розвитку популяції

Про практичний метод побудови картини поверхонь рівного потенціалу розповіла Карина Мельник. Вона представила математичну модель розподілу електричного поля в просторі для системи, яка складається із кількох точкових зарядів довільної величини, створеної нерухомими точковими зарядами, створила програму побудови ліній рівного потенціалу.

Приклад використання програми побудови картини поверхонь рівного потенціалу

У роботі наукового семінару активну участь брали викладачі кафедри інформатики та методики її навчання Надія Балик; Інна Грод, Ольга Барна, Сергій Мартинюк, Ярослав Василенко, Василь Олексюк.

Учасники семінару

Відбулася жвава дискусія щодо перспектив розроблених проєктів, впливу результатів дослідження на прикладні аспекти життєдіяльності регіону. Учасники зустрічі високо оцінили фахову підготовку магістрантів-доповідачів.

Координатор проєкту
доцент кафедри інформатики