Проєкт ТНПУ «Пізнай себе». Вектори – «Лідерство» та «Успішність». Контекст – освітня програма «Психологія бізнесу і управління».(ВіДЕО, ФОТО)

Проєкт ТНПУ «Пізнай себе»
Вектори – «Лідерство» та «Успішність»

Контекст – освітня програма
«Психологія бізнесу і управління»

Триває реалізація спільного освітньо-просвітницького проєкту кафедри психології факультету педагогіки і психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка і КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» – «Пізнай себе».

Цільова авдиторія проєкту: випускники закладів загальної середньої освіти області, а також учителі, практичні психологи, соціальні працівники, освітяни назагал.

Мета: підвищення рівня психологічної освіченості та реалізація спільних актуальних завдань профорієнтаційної роботи. Саме в таких ціннісно-орієнтаційних рамках проєкту була проведена чергова інтерактивна онлайн-лекція на тему «Психологія лідерства та успішності».

Завідувачка кафедри психології, професорка Марина Орап модерує лекцію

Упродовж лекції слухачі мали змогу, насамперед, почути наукове обґрунтування і психологічне розмежування понять «лідерство» та «успішність», прослідкувати за послідовним теоретичним аналізом основних теорій лідерства, зрозуміти спільне та відмінне між «лідером» і «керівником», усвідомити  суб’єктивність індивідуального сприйняття успіху та командні засади вибудовування лідерської життєвої історії.

Обґрунтування системи практичних порад слухачам онлайн-лекції

Один зі слайдів презентації до теми

Обґрунтування системи практичних порад слухачам онлайн-лекції

Після теоретичного блоку онлайн-лекції відбулося проєктивне тестування з метою визначення індивідуального потенціалу учасників на шляху до особистого успіху і соціально орієнтованого лідерства, а також була запропонована система практичних вправ «Поводься і висловлюйся як лідер!».

«Фідбек» від учасників проєкту «Пізнай себе»
Фідбек від учасників проєкту «Пізнай себе»

Хочеться висловити велику вдячність зав. кафедри психології, проф.
Марині Орап за співорганізацію такого цікавого, значущого, актуального проєкту і, відповідно, за надану можливість стати його лекторкою-співучасницею. Упродовж онлайн-заходу Марина Олегівна, зокрема, фахово і вправно вела переписку в чаті ю-туб каналу ТНПУ з активною та допитливою молоддю – майбутніми випускниками та  абітурієнтами, що істотно доповнювало таке необхідне правильне розуміння важливих психологічних понять і практичних аспектів заявленої теми.

Не менша вдячність усім іншим шановним колегам по кафедрі – проф. Оксані Кікінежді, доц. Ярославі Кальбі, доц. Ользі Кізь, доц. Лілії Широкорадюк, доц. Олександру Мешко, викл. Валентині Вовк – за активну мотиваційну, емоційну, професійну підтримку до, під час та після онлайн-дійства. Адже виступати перед більш ніж 200-ми слухачами з понад 30-ти закладів загальної середньої освіти з різних громад Тернополя та Тернопільської області (Бучацької, Заліщицької, Зборівської, Козівської, Ланівецької та інших громад) – це велика відповідальність і честь, як і вагома складова подальшого професійного саморозвитку й самореалізації. І це, врешті-решт, спільна командна робота на шляху до спільного успіху!

Професорка кафедри психології

ТНПУ ім.В. Гнатюка