Бакалаври-аналітики ТНПУ беруть участь  в інноваційному проєкті   під керівництвом доцентки кафедри філософії та суспільних наук Л.М.Литвин (ФОТО)

Бакалаври-аналітики ТНПУ беруть участь
 в інноваційному проєкті

під керівництвом доцентки кафедри філософії
та суспільних наук Л.М.Литвин

З вересня 2020 ТНПУ ім.В.Гнатюка є учасником проєкту «Підприємницький університет», який реалізується Громадською організацією «Платформа інноваційного партнерства» (YEPТМ) спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

У реалізації проєкту «Підприємницький університет» і вивчення курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» у 2020-2021н.р. вперше були задіяні бакалаври ОПП «Аналітика суспільних процесів» групи ІФ-34; у 2021-2022н.р. – бакалаври групи ІФ-34 під керівництвом доцента кафедри філософії та суспільних наук Литвин Любові Мирославівни.

У процесі вивчення курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» студенти мали можливість ознайомитись з особливостями стартап екосистеми, основними принципами формування команди для розвитку власного бізнесу, оволодіти інструментами дизайн мислення (емпатія, пошук проблеми, пошук ідей, прототипування, тестування), отримати практичні навики з побудови бізнес моделі Lean Canvas, сформулювати унікальну ціннісну пропозицію товару або послуги, ознайомитись з основними етапами розвитку команди, навчитись створювати мінімальний життєздатний продукт (Minimum Viable Product, MVP) та оцінювати потенціал масштабування стартапу, отримати знання з основ маркетингу для стартапів та навчитись правильно презентувати свої бізнес-ідеї.

Складання бізнес моделі CANVAS

Проєктування моделі організаційної структури

Теоретичні знання, отримані в процесі вивчення курсу, студенти активно апробували на практичних заняттях, під час роботи в командах над власними бізнес-ідеями, презентаціями стартапів.

Під час вивчення курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» студенти працювали над різними стартапами, серед яких:

• Дім – нуль відходів

• Клуб 60+

• Компанія "TIWU" (Travel Interesting With Us).

• ENERGY FROM FIRE та ін.

• STUDY&WORK – онлайн-платформа для студентів, які хочуть спробувати себе на роботі, але не мають належного досвіду;

• QR-BOOK – видавництво книг з QR-кодами;

• AIUTO – догляд за тваринами і рослинами під час відсутності господарів;

• ECO House – мультибренд екологічних продуктів (виготовлення одягу, аксесуарів та взуття зі сміття);

• GROWRICH – кишеньковй посібник;

• Еcobatterfy – канцелярія.

Проєкт Климчук Діани

Аналіз конкурентів_Павлюк Дмитро
Аналіз конкурентів - Павлюк Дмитро

Студенти брали активну участь в обговоренні презентацій ідей стартапу, над якими вони працювали з початку семестру та надалі мають можливість вдосконалити та реалізувати власні стартапи.

Голосування за кращі стартами та результати опитування щодо вивчення курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» проводилось в онлайн-режимі, за допомогою використання сервісу Mentimeter.

D:\Люба\Конференції+до статей\ДО СТАТЕЙ\2020_ Конф. ТНПУ_ФМ\2021_\Screenshot_6.pngD:\Люба\Конференції+до статей\ДО СТАТЕЙ\2020_ Конф. ТНПУ_ФМ\2021_\Screenshot_9.pngD:\Люба\Конференції+до статей\ДО СТАТЕЙ\2020_ Конф. ТНПУ_ФМ\2021_\Screenshot_11.png I:\Наук.від_Замітка на сайт_2021\5.png

Приклади результатів опитування та голосування в сервісі Mentimeter

Характеристика курсу

Після закінчення вивчення курсу в 2021-2022 н.р. планується конкурс стартап проєктів між командами в університеті, а також можливість стати учасниками конкурсу студентських стартапів, організованого YEP (дати буде оголошено додатково).

Доцентка кафедри філософії та суспільних наук
Литвин Л.М.