Студенти історичного факультету ТНПУ взяли участь у роботі актуальної онлайн-школи (ФОТО)

Студенти історичного факультету ТНПУ
взяли участь у роботі
актуальної онлайн-школи

У рамках академічної мобільності студенти й магістранти історичного факультету за ініціативи викладачів кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства взяли участь у роботі Зимової онлайн-школи 16–18 лютого 2022 р. з навчального курсу «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти», яка пройшла в рамках реалізації наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку Ужгородського національного університету».

Як зазначив модератор заходу, професор УжНУ Ігор Тодоров, питання національної безпеки, вступу України до НАТО є зараз актуальними та широко обговорюваними. Цим можна пояснити значну зацікавленість студентської молоді та викладачів з багатьох вищих навчальних закладів України, які висловили бажання взяти участь у навчанні, а це понад сто учасників.

Під час роботи онлайн-школи

За три дні роботи школи учасникам випала нагода прослухати доповіді тринадцяти спікерів – експертів у своїй галузі. Серед них принагідно можемо відзначити Павла Гай-Нижника (заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства МОН України), Євгена Магду (директора Інституту світової політики, політолога, історика, журналіста, доцента НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського), Сергія Джерджа (голову Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО»), Олексія Гараня (наукового директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професора кафедри політології Києво-Могилянської академії), Олександра Кучика (заступника директора Центру міжнародної безпеки та партнерства) та ін.

Доповідає П. Гай-Нижник

Виступ Євгена Магди

Розглянуті у рамках діяльності школи теми стосувались особливостей євроатлантичної інтеграції України та викликів, які можуть бути спровоковані реаліями гібридної війни, питання інформаційної політики, а також аспекти україно-російських відносин у контексті руху Києва до членства в НАТО. Окремо слід відзначити тему медіа фальсифікацій та маніпуляцій, яка є особливо актуальною у світлі останніх події, що відбуваються в Україні та світі.

Жваве обговорення та дискусії, які виникали між спікерами, а також можливість слухачів школи ставити запитання сприяли поглибленню та всебічному висвітленню питань, що стосувались євроатлантичного шляху України, її внутрішньої трансформації та реакції північного сусіда.

Магістрантка історичного факультету
Ярина Чекригіна,

доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства
Ірина Федорів