Захист наукових робіт з англійської мови слухачами Тернопільського обласного відділення Малої академії наук України за участю ТНПУ (ФОТО)

Захист наукових робіт з англійської мови
слухачами Тернопільського обласного
відділення Малої академії наук України
 за участю ТНПУ

В понеділок, 21 лютого 2022 року, відбулася наукова конференція ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнями-членами МАН. Участь у конференції, яка відбувалася в режимі онлайн, взяли учні 9-11 класів. Тематика учнівських робіт була доволі різноманітною і охоплювала різні аспекти сучасної лінгвістики – слухачі МАН досліджували лексичні і стилістичні особливості статей на тему моди, виникнення і функціонування неологізмів в англійській мові, вербалізацію концепту «war» в англомовній публіцистиці.

Значна частина робіт була присвячена перекладознавчій тематиці, в яких юні науковці висвітлювали прагматичні особливості перекладу дитячої літератури, особливості перекладу назв кінофільмів, використання перекладацьких трансформацій в художньому перекладі. Варто відзначити глибину наукових пошуків, глибоке розуміння теми наукових досліджень, високий рівень написання робіт і надзвичайну активність усіх учасників наукової конференції, що свідчить про актуальність тематики учнівських наукових розвідок.

Учасники наукової конференції

Неологізми в Інтернет-комунікації

Концепт «Russian-Ukrainian war» в англомовному Інтернет-дискурсі

Ковід-неологізми в Інстаграм-дискурсі

По завершенні захисту голова журі доц. Цепенюк Т. О. повідомила про профорієнтаційних проєкт English Marathon with the Translation Department, який проводитиметься кафедрою теорії і практики перекладу з 28 лютого по 4 березня 2022 року, і запросила до участі всіх охочих.

Голова журі
завідувач кафедри теорії і практики перекладу
Тетяна Цепенюк