Відбулось засідання вченої ради ТНПУ в онлайн-режимі
Відбулось засідання

вченої ради ТНПУ

в онлайн-режимі

Сьогодні, 22 лютого 2022 року, під головуванням ректора університету проф. Богдана Буяка відбулось онлайн-засідання вченої ради ТНПУ. «Про підсумки освітньої діяльності університету в І семестрі 2021/2022 н.р.» інформував перший проректор ТНПУ Григорій Терещук.

Відбулось онлайн-засідання вченої ради ТНПУ

Він відзначив, що в І семестрі 2021-2022 н.р. організація освітньої діяльності відповідала сучасним вимогам якості. Цьому сприяли, зокрема, вдосконалення нормативно-методичної бази – затвердження оновленого варіанту Статуту, суттєве вдосконалення «Положення про розроблення і супроводження освітніх програм», відповідних методичних рекомендацій із зразками ОП, «Дорожньої карти студента»; проведення системної роботи для  реалізації «Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності» – оновлення в ЄДЕБО відомостей про науково-педагогічних працівників, внесення зведеної інформації про якісний склад груп забезпечення. Протягом семестру пройшли первинну акредитаційну експертизу 7 освітніх програм.

Відбулось онлайн-засідання вченої ради ТНПУ

З вересня 2021 р. в ТНПУ почав функціонувати Центр професійного розвитку та лідерства (проєкт Британської Ради «Teaching Excellence), місією якого є створення середовища сталої співпраці з усіма учасниками освітнього процесу, сприяння розвитку інституційної культури задля досконалості  викладання та результативності навчання.

Терещук Григорій Васильович
Григорій Васильович зауважив, що в умовах тривалих карантинних обмежень результати освітньої діяльності значною мірою залежали від технологій і електронних засобів навчання. Освітнє середовище ТНПУ складається з кількох сервісів, які доповнюють сервер електронних ресурсів і забезпечують ефективність змішаної та дистанційної форм навчання. Постійний моніторинг роботи сервера електронних курсів дозволив забезпечити його безперебійну роботу та уникнути несанкціонованих зовнішніх втручань. Бібліотекою університету упродовж І семестру було забезпечено відкритий доступ здобувачів і працівників ТНПУ до міжнародних наукових баз даних Scopus і Web of Science, організовано безкоштовний тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science і баз даних Ebscohost. Центром цифрової трансформації освітнього середовища надавалась консультативна допомога деканатам, викладачам, старостам академічних груп щодо ведення електронних журналів. У вересні 2021 р. для старост академічних груп проведено семінар, розроблено та імплементовано у навчальних процес методичні рекомендації щодо алгоритму створення та редагування електронного журналу. Центром дистанційного навчання спільно з НМВ оновлено інформаційний портал університету.

Терещук Григорій Васильович,
перший проректор університету

Значне зростання ефективності освітньої діяльності у минулому семестрі проявив Центр післядипломної освіти: упродовж вересня-грудня 2021 р. на базі ЦПО підвищили свою фахову компетентність 2135 слухачів.

Як зазначив перший проректор університету Григорій Терещук, на порядку денному чергова (планова) атестація педагогічних працівників. Для ТНПУ актуальним є вивчення доцільності створення кваліфікаційного центру з правом присвоєння професійних кваліфікацій за групою професій «викладач закладу вищої освіти», щодо якої є затверджений професійний стандарт.

Відбулось онлайн-засідання вченої ради ТНПУ

На засіданні вченої ради розглянули також інші робочі питання.

Пресслужба ТНПУ