У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» вчили не потрапляти на гачок неправдивої інформації (ФОТО)

У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ»

вчили не потрапляти на гачок

неправдивої інформації

У середу, 23 лютого, відбувся третій вебінар онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ» (з 12 запланованих) на тему: «Як не потрапити на гачок неправдивої інформації?». Модерувала зустріч кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики Тетяна Василівна Решетуха.

Мультфільм «Чому медіаграмотність важлива_ фільм 5» від Фонду Східної Європи.
Мультфільм «Чому медіаграмотність важлива - фільм 5» від Фонду Східної Європи

Заняття розпочала SMM-спеціалістка кафедри журналістики, студентка 4 курсу ТНПУ спеціальності «Журналістика» Тетяна Панченко. «Фейк – це не лише фейкові новини, це будь-що, що пов'язане із неправдивістю, або якщо це стосується новин із неточною чи неповною інформацією», – розповіла спікерка. Тетяна зазначила, якщо є емоції, особливо негативні – це ознаки фейку, тому дала пораду, як не потрапити на неправдиву інформацію: «Не ведіться на емоційні новини. Виключайте емоції – включайте раціональний розум і аналізуйте».

Спікерка Тетяна Панченко

Ще одна спікерка Христини Вояк військова волонтерка, журналістка тернопільського онлайн-видання «Без Табу», студентка 4 курсу ТНПУ спеціальності «Журналістика», продемонструвала мультфільм  «Чому медіаграмотність важлива» від Фонду Східної Європи. Свою частину спічу Христина назвала «Ядерна війна проти розуму». Вона пояснила що таке російсько-українська інформаційна війна: «Це війна, яка ведеться в інформаційному колі за допомогою пропаганди та поширення фейків».  Волонтерка пояснила, що гібридна війна пов'язана з інформаційною, адже вона складається з двох частин – військових дій та інформаційного впливу за допомогою провокацій, проплачених протестів, кібератак. Студентка розповіла про маніпуляції зі сторони агресора, а також про словник російського наративу.

Спікерка Христина Вояк

Завершився вебінар тестом у гугл-формі для того, щоб перевірити, як учасники засвоїли матеріал.

Тест для учасників вебінару

До речі, у медіашколі зареєстровано 105 учасників. Це слухачі з різних міст України: Дубровиця, Буськ, Броди, Кременець, Тернопіль, Стрий, Збараж, Золочів, Бережани, Чортків, Зборів, Івано-Франківськ, Могилів-Подільський, Дніпро.

Учасники медіашколи

Нагадаємо, що онлайн-медіашкола «В ЕТЕРІ» – освітній проєкт кафедри журналістики ТНПУ, метою якого є надати можливість старшокласникам та усім охочим спробувати себе в ролі журналіста й опанувати основи медіадіяльності.

Студентка Ж-11
Світлана Городецька