Героям - слава! Пам'яті випускниці ТНПУ, яка героїчно загинула, рятуючи людей під час військової агресії
Героям - слава!
Пам'яті випускниці ТНПУ,
яка героїчно загинула, рятуючи людей
під час військової агресії

Скупі і гіркі інформаційні рядки Командування Медичних сил Збройних Сил України:

"24 лютого старший бойовий медик 15-го окремого мотопіхотного батальйону сержант Інна Дерусова саме поверталася з відпустки на місце служби. Та на два дні затрималася в Охтирці, що на Сумщині. Через масовані удари окупантів по мирному місту, яке теж захищали підрозділи оперативного командування «Північ», було багато поранених, й Інна Дерусова була з ними. До останнього. Ризикуючи життям, бойовий медик врятувала понад десять військовослужбовців. 26 лютого, вчергове надаючи допомогу пораненому під вогнем, сержант Дерусова загинула…"

Згадують на факультеті педагогіки і психології ТНПУ:

"Інна була студенткою факультету педагогіки і психології ТНПУ. Дерусова Інна у 2020 році закінчила навчання на бакалавраті за освітньою програмою «Соціальна робота».

Інна з 2014 року працювала військовою медичною сестрою в зоні воєнних дій на сході України. Однак, вважала за необхідне отримати вищу освіти для соціального супроводу військовослужбовців та комплексної реабілітації учасників АТО/ОО. У 2018 році стала нашою студенткою. Інна підготувала та успішно захистила бакалаврську робота на тему «Особливості комплексної реабілітації учасників АТО/ООС» та отримала кваліфікацію «соціальний працівник».

Інна навчалася на заочній формі навчання, сумлінно приїжджала на кожну сесію разом зі своїм побратимом Курсовим Сергієм (теж випускником факультету педагогіки та психології, соціальним працівником, нагородженим орденом «За мужність» III ступеня. Сергія вже також немає серед живих).

Її приїзд був для нас завжди очікуваним. Своїм безцінним досвідом вона залюбки ділилася з викладачами та студентами. Її дуже боліла війна на сході. Вона часто про це розповідала. Завжди, будучи на сесії, переживала, «як там мої хлопці» (військовослужбовці). Тому не було жодного сумніву, що вона буде стояти на захисті України до кінця.

Інна  була позитивною, життєрадісно, людяною. Її оптимізм надихав кожного, хто з нею знався.

Вона дуже полюбила наш університет, наше місто, приїжджала в Тернопіль навіть після закінчення навчання."

Повідомляє 24tv.ua:

"Петро Лисенко, побратим загиблої, знав її з 2015 року. Каже, що коли вона прийшла у батальйон, ситуація була непростою. На її тендітні жіночі плечі лягла важка робота – і за начальника медичної служби, і за начальника медичного пункту, за санінструктора.

Але Інна ніколи не скаржилася. Вона для кожного бійця стала свого роду янголом-охоронцем, вони любили її й називали мамою,
– пригадав він.

Й підкреслив, що Дерусова працювала з медиками, які приходили на війну з цивільного життя. "Треба було бачити, як вже за 2 тижні з тих розгублених молодих дівчаток вона робила справжніх бойових медиків, готових до виконання завдань на передовій", – наголосив військовий.

Рідні Дерусової – також захисники України. Син Інни у 2016 році розпочав військовий шлях у підрозділі, де служила його мати. У цивільному був творчим юнаком – майстром тату. "Вже за рік став одним з найкращих мінометників батальйону. А декілька місяців тому одружився. Інна була на сьомому небі від щастя", – пригадав Лисенко."

Інна Дерусова представлена до відзначення згідно подання ректора до Вченоі ради університету найвищою корпоративною відзнакою Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка «Гордість ТНПУ» - посмертно.

Указом Президента України Інні Дерусовій присвоєно звання "Герой України" - посмертно.

Поважаємо, любимо, пам'ятаємо...

Пресслужба ТНПУ