Працюємо заради перемоги:  локація - інженерно-педагогічний факультет ТНПУ

Працюємо заради перемоги:

локація - інженерно-педагогічний

факультет ТНПУ

В університеті сьогодні відновилося дистанційне навчання, проте Волонтерський центр ТНПУ не зупиняє роботу. Сьогодні це потужна, складна і розгалужена структура із налагодженими зв’язками.

За інформацією декана Бориса Володимировича Струганця, на інженерно-педагогічному факультеті, попри іншу різнопланову діяльність, обладнано два пункти: приготування їжі та пошиття амуніції.

За ініціативою кафедри технологічної освіти та охорони праці і на навчальній базі кафедри щодня варять смачні перші страви. Приготуванням їжі займаються Павх Стефанія Петрівна, Сеньків Лілія Михайлівна, Прокопів Галина Антонівна, Луцик Ірина Богданівна, Брездень Тетяна Іванівна, Людкевич Надія Михайлівна, Людкевич Василь Тарасович, Валігура Володимир Михайлович.

Як розповіла Стефанія Петрівна Павх, щодня готують щонайменше 50 літрів першої страви. Об’єм великий, тому без допомоги чоловіків не обійтися.   Вчора – варили зелений борщ, сьогодні - грибний суп, а завтра в меню запланований червоний борщ. Тут дбають, щоб  страви  були смачні, поживні, збалансовані.

Знаємо, вміємо, зробимо

Тісно співпрацюють з Кампусом у головному корпусі ТНПУ: отримують зі складу продукти, готують засмажку, обробляють гриби. Готові страви розвозять на блок-пости, годують бійців територіальної оборони, а також забезпечують харчування для внутрішньо переміщених осіб, мешканців студмістечка. Для останніх роблять бутерброди, видають солодощі.

Робочий день починається о 9.00 і триває доти, доки є потреба. А як інакше?

Дотримання технологій приготування - на першому місці

І посуд сам себе не помиє

В умовах російської агресії усі відчувають стрес, багато людей зазнали втрат, покинули власні домівки. Апетитні і корисні страви – це не лише забезпечення базових потреб, а й наша гостинність.

До слова, кухарям завжди передають щирі подяки за їхню працю.  А вони працюють з душею, намагаються з кожною стравою передати часточку свого тепла.

Ще одна важлива ділянка – виготовлення наколінників для бійців. Про свою роботу розповідає Галина Мефодіївна Мамус. Вона зауважує, що наколінники мають складну конструкцію.

Деталі для однієї пари наколінників

Для пошиття потрібна тканина, тасьма, гумка, а також міцні вкладиші та фурнітура. Текстильні матеріали отримують зі складу Волонтерського центру ТНПУ. На відміну від промислового виробництва, тут нема спеціального обладнання. Використовують звичайні швейні машинки

Щодня з 10.00 до 18.00 викладачі Мамус Галина Мефодіївна та Гаврилко Ірина Юріївна працюють над пошиттям основи. Сьогодні до них долучився волонтер-харків
янин з числа внутрішньо переміщених осіб.

Підготовка деталей

А їхні колеги  Король Богдан Іванович та Луциків Ярослав Йосипович дбають про вкладиші та фурнітуру. Використовують всі можливі способи, вдосконалюють моделі: розпилюють пластикові труби, прорізають отвори, деяку фурнітуру навіть на 3D-принтері друкувати.

Експериментальне виробництво

Труби приносить  Пальчик Андрій Олександрович, він же контактує з бійцями: передає пробні партії, щоб врахувати можливі недоліки та зробити досконалу модель.

Вдосконалений варіант

Останні зразки

Наколінники мають захисну функцію, а отже, дрібниць у виробництві нема. Тут дбають і про міцність, і про зручність, і про надійність. Наші захисники мають відчувати нашу турботу.

Згуртовано і впевнено інженерно-педагогічний факультет тримає стрій: сумлінно виконує важливу і відповідальну роботу, наближаючи перемогу.

І ми переможемо!

Пресслужба ТНПУ