У ТНПУ психологи пояснювали, як плекати психічне та фізичне здоров’я в умовах війни (ФОТО)

У ТНПУ психологи пояснювали,

як плекати психічне та фізичне здоров’я

в умовах війни

Ми живемо сьогодні у непростий час:  збройна російська агресія на території України є потужним стрес-фактором навіть для тих, хто в тилу. Турбота про близьких, про наших захисників, невпевненість у найближчому майбутньому, порушення звичного режиму навчання, тривожне очікування сирен, порушення сну - усе це вимагає зусиль і напруги, робить організм вразливим.

Психологи закладів вищої освіти, об’єднані у ГО «Асоціація психологів вищої школи України» організували лінію підтримки для студентів: канал у телеграм https://t.me/psycological_help_for_students та внутрішня група підтримки. Також доброю практикою стали тематичні онлайн-зустрічі зі спеціалістами-психологами.

Так, 18 березня відбулося онлайн-заняття на тему «Резильєнтність: як плекати психічне та фізичне здоров’я в умовах війни». Спікерами виступили Ольга Логвись – практичний психолог відділу у справах молоді ТНПУ ім. В. Гнатюка, аспірантка кафедри психології розвитку та консультування та Уляна Мелешко – психолог, випускниця післядипломної програми підготовки травмотерапевтів Regent University.

Учасниками заняття були представники ЗВО з різних куточків України. Після короткого представлення теми і мети заходу розглянули розуміння  поняття «резильєнтність», обґрунтували її складові, обговорили  важливість формування стресостійкості, особливо у воєнний час.

Ольга Логвись про складові резильєнтності

стресостійкість - це.
Стресостійкість - це...

Розглядаємо модель Р.Ліхі

Резильєнтність (психологічна пружність, стресостійкість) – це  здатність людини впоратися зі складними життєвими подіями та відновлюватися після труднощів чи стресу. Це те, що дає психологічну силу втриматися проти викликів, які неминуче трапляються з нами.

Учасники заняття також мали можливість попрактикувати техніки саморегуляції та визначити свій ресурс, який допомагає їм відновлюватися та підтримувати стан психологічного добробуту.

Уляна Мелешко про копінг-стратегії.
Уляна Мелешко про копінг-стратегії

практикуємо
Практикуємо

Формування психологічної стійкості – це свого роду процес «нарощування» або «пошуку» ресурсу . Він відкриває в нас самих нові можливості, нове бачення або навіть нових особистостей. Психологічну стійкість зміцнюють гнучке мислення, емоційна регуляція та розкриття власних сильних сторін. Шляхи ж досягнення цього є дуже індивідуальними.

Ми не можемо підготуватися до всього, але можемо випрацювати в собі відносно оптимальну реакцію на події.

Пресслужба ТНПУ