Випускники ТНПУ до Всесвітнього дня поезії провели відкритий благодійний марафон (ФОТО)
Випускники ТНПУ до Всесвітнього дня поезії

провели відкритий благодійний марафон

Вчора, 20 березня 2022 р., напередодні Всесвітнього дня поезії у Тернополі відбувся відкритий тематичний марафон "Словозброя". Лейтмотивом його обрали слова Лесі Українки:

Слово, моя ти єдиная зброє,
Ми не повинні загинуть обоє!
Може, в руках невідомих братів
Станеш ти кращим мечем на катів.

Організаторка - випускниця історичного факультету ТНПУ, кандидатка історичних наук, художниця і очільниця Креативного кластеру "Nа пошті" Марічка Юрчак розповідає:

Марічка Юрчак
- У час повномасштабного збройного вторгнення росії на територію України багато моїх друзів відгукнулися на ці болючі події віршованими рядками.  Зараз, коли масові заходи в місті обмежені, ми відчули потребу винести ці історичні твори на загал, провівши поетичний марафон. У нас безпечна локація, адже галерея сучасного мистецтва  - облаштоване підвальне укриття, тому ми запросили гостей не лише онлайн, а й очно. Відрадно, що відгукнулися не лише тернополяни. А ще приємно було бачити серед учасників та глядачів випускників та студентів ТНПУ: учасниками заходу стали студентка Катерина Магула, випускники Василь Махно, Уляна Галич, Роман Воробйов, Людмила Юрчак, Галина Груць.

Атмосфера в галереї також була тематична - в галереї експонуються антивоєнні плакати, створені як художниками, так і внутрішньо переміщеними особами - дорослими і дітьми, які у лютому-березні знайшли прихисток "Nа пошті".

Свої вірші читали  Василь Махно (Нью-Йорк, США), Михайло Пінчак (Мюнхен, Німеччина), Уляна Галич, Роман Воробйов, Людмила Юрчак, Юрій Ліщук, Надя Касянчук,  Катя Магула, Саша Алєксєєв, Іван Поливода, Саша Пилипчик. Охочих запрошували до вільного мікрофону.

Вірш читає Уляна Галич

На сцені Роман Воробйов

Поетичним словом ділиться студентка Катерина Магула
Поетичним словом ділиться студентка факультету філології і журналістики Катерина Магула

Виступи були самобутні, яскраві, емоційно насичені. Тож не дивно, що сама атмосфера марафону спонукала до творчості. Так, Василь Махно, який виступав першим,  наприкінці прочитав новий вірш, написаний під час події, наводимо його публікацію у ФБ..

Під час поетичного марафону "Словозброя" вдалось зібрати майже дві тисячі гривень, ці кошти передані на облаштування побуту внутрішньо переселених осіб, для яких Креативний кластер "Nа пошті" тимчасово став домом.

Пресслужба ТНПУ