«Цінність життя: науковий, філософський та релігійний виміри» -  під такою назвою 21.03.2022 р. відбувся  Міжнародний науково-практичний семінар (ФОТО)

«Цінність життя:  науковий,
філософський та релігійний виміри»
 - під такою назвою 21.03.2022 р. відбувся
 Міжнародний науково-практичний семінар

Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та суспільних наук Буяк Богдан Богданович і кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних наук Морська Наталія Львівна спільно із виконавчим директором Стамбульського фонду науки і культури Саїдом Юдже і доктором фізико-метематичних наук, професором, заступником директора Стамбульського фонду науки і культури Ільхамом Міраджем разом із аспірантами ТНПУ провели Міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Цінність життя: науковий, філософський та релігійний виміри».

Ректор ТНПУ Буяк Б.Б. вітає учасників семінару

Учасники Міжнародного науково-практичного семінару

Семінар актуалізував питання цінності людського життя, що особливо виразно звучить у екзистенційних, межових ситуаціях, які переживає сьогодні український народ через геноцид української нації російськими агресорами.

Ректор ТНПУ Буяк Б.Б. виступив із вітальним словом та подякою колегам із Турецької республіки за постійну моральну і матеріальну підтримку українського народу в часи війни. Директор стамбульського фонду Саїд Юдже висловив слова підтримки Україні та її народу у боротьбі за свободу та незалежність.

Професор Ільхам Мірадж презентував наукове обгрунування багатовимірності поняття життя та акцентував на важливості духовної сутності людини для забезпечення якості її земного життя і продовження його уже в позатілесному існуванні.

Бистрицька Е.В., завідувачка кафедри релігієзнавства та всесвітньої історії, розглянула питання цінності людського життя з релігійної точки зору. Активність проявили і аспіранти, зокрема, Кулик Соломія,  Дзюбановська Інна та Бернацька Ірина висвітлили своє бачення проблеми цінності життя.

За допомогою сучасних технологій, учасники семінару змогли об’єднатися із  учасниками Міжнародної конференції, яка проходила у цей час у Стамбульському фонді науки і культури, де присутніми були ректори закладів вищої освіти з різних країн світу, зокрема:
- генеральний секретар Асоціації азійсько-африканських університетів професор д-р Ашраф Абдулрафі Дурфілі,
 - ректор Тунісського університету Зейтуне професор д-р Абдуллатіф Буазізі,
 - професор Тунісського університету Зейтуне д-р Решид Таббах Сасі,
 - голова ВАК Судану професор д-р ІнтІсар Сігайрун Аль Зейн,
- професор Хартумського університету Судану д-р Менал Махмуд Махді,
 - ректор Мальдівського ісламського університету професор д-р Ібрагім Закарія Муса,
 - декан фармацевтичного факультету Іраку і член Арабської ассоціації фармацевтів професор д-р. Ніхат Абдул Ваххаб,
- ректор Університету Калаа Північного Іраку професор д-р Ферхат Шивані.

Учасники Міжнародної конференції в Стамбулі вітають українських колег.

Учасники Міжнародної конференції в Стамбулі вітають українських колег

Міжнародна конференція в Стамбулі Міжнародна конференція в Стамбулі

Вітання від науковців з інших країн

Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка презентував наш університет науковцям різних країн, розказав про ситуацію в Україні. Учасники конференції у Стамбулі висловили важливі слова підтримки українцям, які виборюють свою свободу. Учасники двох наукових заходів вітали одні одних і всіх об’єднала спільна думка і мета: необхідності миру у світі і важливості цінності людського життя.

Доцент кафедри філософії та суспільних наук
Наталія Морська