Фахівці ТНПУ надають психологічну підтримку

24 лютого життя кожного українця перевернулося з ніг на голову. Ми зіткнулися з пеклом війни, про яке абсолютна більшість із нас знала лише з книг та фільмів. Страх, тривога, відчай, апатія, втрата сенсу — з такими почуттями багато людей прокидаються у своїх домівках та підвалах, у тимчасових притулках по всьому світу.

Щоб допомогти українцям пережити ці страшні дні та віднайти втрачені опори, психологи та психотерапевти об’єднавшись, безкоштовно надають консультаційну допомогу.

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

Психологи зазначають, що будь-який стан не може тривати вічно. Організм не може занадто довго переживати страх чи тривогу, тому буде шукати можливість впоратися з цим. Важливо пам’ятати, що почуття провини, яке ще називають «синдромом вцілілого» притаманне багатьом людям, які зараз перебувають у безпеці. Провина здатна сильно деморалізувати суспільство, тому треба усіляко з нею боротися. Адже, коли в тилу затоплює провина, людина перестає нормально працювати, і не може допомагати оточуючим.

Викладачі кафедр психології та психології розвитку та консультування ТНПУ разом із психологічною службою не залишилися осторонь та беруть активну участь у діяльності Волонтерського Центру ТНПУ.

Психологічна служба і кафедра психології розвитку та консультування долучилися до ініціативи Національної Психологічної Асоціації #ЯБУДУТВОЇМТИЛОМ. Ініціатива Я БУДУ ТВОЇМ ТИЛОМ - це відповідь нас, як спільноти психологів та спеціалістів допомогаючих професій з усіх частин нашої країни, які пропонують свою допомогу родинам наших захисників та усім, хто цього потребує у такий непростий час.

Водночас, викладачі та здобувачі кафедри психології розвитку та консультування надають психологічну підтримку внутрішньо переміщеним особам у Благодійному фонді  «Карітас Тернопіль»; у співпраці з Тернопільським обласним центром соціальних служб (перша психологічна допомога, індивідуальні консультації). Психологи нашого університету проводять індивідуальні консультації та психологічні просвітницькі тренінги у рамках роботи Психологічної кризової служби Тернопілля та у співпраці із Добровольчим штабом супротиву (Український дім «Перемога»), Центру психологічної підтримки «ОбійМи», а також проводять психологічні просвітницькі тренінги зі старшокласниками Тернопільських загальноосвітніх шкіл.  Викладачі кафедри психології розвитку та консультування, читаючи пари з екстреної психологічної допомоги, залучають  до пар інших слухачів,  які бажають знати, як давати собі і оточуючим раду у військовий час. Студенти 4 курсу спеціальності «Психологія», які проходили консультаційну практику у відділі у справах молоді розробили буклети і програми психологічної підтримки для людей, які переживають стресові події. Також магістранти спеціальностей «Психологія» та «Психологія бізнесу і управління» залучені до консультаційної підтримки в рамках проходження виробничої практики.

У співпраці з ГО «Асоціація психологів вищої школи України» практичний психолог відділу у справах молоді бере участь у діяльності лінії підтримки для студентів з усієї України https://t.me/psycological_help_for_students. Індивідуальні онлайн-консультації, zoom-зустрічі групи підтримки та тематичні сесії для усіх, хто цього потребує. Нещодавно відбулась практична сесія для молоді «Резильєнтність: як плекати психічне та фізичне здоров’я в умовах війни» (О. Логвись та У. Мелешко). Плануються й інші сесії.

Викладачі кафедри психології залучені до лінії психологічної підтримки від Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області, де освітяни можуть отримати  безоплатну фахову психологічну допомогу і підтримку. Пропонують тренінги та тематичні сесії для педагогів, як взаємодіяти із дітьми в умовах війни.

Викладачі кафедри психології провели соціально-психологічний тренінг для молоді з Української Академії Лідерства (М. Орап та Я. Кальба).

У Тернополі стартував проєкт «СпівДія заради дітей», створений для адаптації евакуйованих дітей, до якого також долучилися фахівці-психологи та педагоги ТНП.

Поки ви захищаєте нас, ми будемо захищати ваших близьких.

Слава Україні!

https://forms.gle/BAq6cbYsihfgWqPc9 - запис на online-консультацію у Психологічну службу або пиши на е-мейл sps@tnpu.edu.ua

Гарячі лінії підтримки по всій Україні звернутися за підтримкою до доступних мереж та ліній психологічної допомоги по всій Україні.

Логвись О.Я.