ЗМІ про нас. Волонтерство освітян: як працює центр у Тернопільському національному педагогічному університеті
ЗМІ про нас
 Волонтерство освітян:
як працюють у Тернопільському національному
педагогічному університеті

У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка організували волонтерський центр. Про це Суспільному розповів ректор університету Богдан Буяк.

За його словами, від початку війни студенти та викладачі самоорганізувалася і сьогодні у волонтерському центрі працює більше двох тисяч людей. Волонтерський центр охоплює різні вектори діяльності, починаючи від логістичного складу, куди потрапляє допомога й далі розподіл цієї допомоги на схід.

"Ми отримали генератори, побутові речі. Щодня готуємо більше півтори тисячі порцій гарячих страв і близько двох тисяч холодних страв. Працівники нашого університету організувалися спільно з підприємцями. У нас є потужний склад медикаментів. Сьогодні працівники нашого університету спільно з волонтерами шиють наколінники, балаклави, заготовки на бронежилети", – каже Богдан Буяк.

За його словами, студенти університету за останні 3 тижні сплели 15 тисяч квадратних метрів маскувальної сітки.

"Сьогодні відправили до Києва 30 сіток, завтра 95-та бригада забирає ще 30 сіток. Волонтери з фізико-математичного та інженерно-педагогічного факультету самоорганізувалися у центр кібернаступу. Вони освоюють IT-фронти. Факультет іноземних мов перекладає 7 мовами офіційні новини та повідомлення від Міністерства оборони. Студенти освоюють інформаційні потоки, вони склали каталог інформаційних агентств світу і почали закидати українські новини навіть до Китайської народної республіки. Вони поширюють інформацію про те, що відбувається в Україні. Факультет мистецтв створює різноманітні промоційні ролики соціального характеру "Скажи війні – ні", "Звернення до молоді цілого світу про воєнні події".

У п’ятницю з університетського волонтерського центру відправили 2 вантажні авто до гуртожитків Харківського національного педагогічного університету. Це харчі та теплі речі.

"Дякуючи нашим випускникам, ми знаходимо осередки гуманітарної допомоги в світі, наші випускники координують волонтерський рух у Франції, Німеччині, Польщі, Швейцарії. Наші волонтери знайшли зв’язок із представниками волонтерських організацій у Великій Британії", – розповів Богдан Буяк у програмі "Сьогодні. Головне".

За словами ректора, нині їхній волонтерський центр має запити від територіальної оборони міста Києва. Просять пічки-буржуйки.

"Вже відправили до Київської тероборони 35 пічок. Також волонтери виготовляли аптечки в пластикових ящиках, які укомплектували найнеобхіднішими медикаментами".

Богдан Буяк повідомив, що кілька викладачів університету пішли добровольцями захищати Україну.