ЗМІ про нас. У науково-виробничому об’єднані «Енергоощадні технології» працюють унікальні вихрові генератори-утилізатори ЗМІ про нас

У науково-виробничому об’єднані
«Енергоощадні технології»
працюють унікальні вихрові генератори-утилізатори

У Хоросткові у науково-виробничому об’єднані «Енергоощадні технології» вже понад 6 років працюють унікальні вихрові генератори-утилізатори для сушіння зерна потужністю до 10000 кВт.

Це технологія розроблена на Тернопільщині. Вона передбачає отримання енергії з біовідходів. Зокрема, контрольованим спаленням однорічних рослин за допомогою унікальної технології, яка мінімізує викиди в атмосферу.

В.Федорейко– Ми сушимо зерно екологічно чистою енергією, отримуємо значний економічну вигоду, створюємо нові робочі місця, утилізуємо біовідходи.

За останні роки відпрацювали логістичну складову, способи зберігання і підготовки палива, – зазначив доктор технічних наук, професор кафедри машинознавства і транспорту інженерно-педагогічного факультету ТНПУ академік Академії економічних наук України Валерій Федорейко.

Підприємство готове до випуску вихрових генераторів-утилізаторів для сушіння потужністю до 10000 кВт, що практично перевищує весь сегмент теплової необхідності при цьому технологічному процесі. Тернопільщина стає центром біоресурсної диверсифікації в Україні. Нові проєкти вже працюють на різних підприємствах держави. Зокрема, зараз працює 4 таких генератори, аналогів яким немає. Підприємство готове і надалі розвивати своє виробництво, збільшувати масштаби у співпраці разом з обласною адміністрацією.

Отож сподіваємося, що скоро «зелена» енергетика витіснить дороговартісний газ і роботу наших науковців оцінять гідно.