На історичному факультеті ТНПУ обговорювали актуальні проблеми освіти (ФОТО)
На історичному факультеті ТНПУ
обговорювали
 актуальні проблеми освіти

Освіта в умовах війни особливо важлива. Результати освіти дають можливість ухвалювати кращі, більш обґрунтовані рішення та озброюють додатковими знаннями, завдяки яким ці рішення будуть більш виваженими.

Однією із галузей яка у швидкому часі потребуватиме таких обґрунтованих рішень є шкільна історична освіта. Стоячи на порозі кардинальної трансформації, сьогодні вона ніби завмерла в очікувані слушного моменту зробити рішучий крок до змін. Чи буде його зроблено наступного навчального року, чи ця десятиліттями очікувана подія відтермінується ще на якийсь невизначений час, невідомо…

Але, ми на історичному факультеті ТНПУ ім. В. Гнатюка оптимісти і віримо, що готуючи кваліфікованого учителя, насправді наближаємо нашу ПЕРЕМОГУ і подальше процвітання.

По цій причині, у символічний для нас День історика, з яким, принагідно усіх вас, колеги-історики вітаю, ми вирішили поговорити про проблеми та перспективи розвитку шкільної історичної освіти. Головним спікером запросили завідувачку відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидата педагогічних наук Ремех Тетяну Олексіївну.

Актуальна тема

Як фахівець у галузі громадянської освіти, правознавства та історії, у своїй доповіді «Інтеграція історії та громадянської освіти на базовому рівні НУШ», Тетяна Олексіївна закцентувала увагу на тому, що становлення НУШ спонукає методистів й учителів задуматися над питаннями зміни принципів організації історичної освіти та пошуку алгоритмів структурування історичного матеріалу на засадах міжпредметної інтеграції і компетентнісного підходу.

Процес навчання

Особливий інтерес викликали запропоновані доповідачкою модельна програма і підручник з інтегрованого курсу "Досліджуємо історію і суспільство" для 5 кл., співавторкою яких вона є.

Для п'ятикласників

Учасники розмови

Щиро дякуємо, Тетяно Олексіївно за змістовну зустріч і конструктивну бесіду! Сподіваємося на подальшу співпрацю та рефлексію!
Будуймо Україну разом!

Доц. Н.В.Ігнатенко