Викладачі кафедри геоекології ТНПУ  традиційно долучаються  до екологічних акцій Тернопілля (ФОТО)
Викладачі кафедри геоекології ТНПУ

традиційно долучаються

до екологічних акцій Тернопілля

В українсько-російські війні постраждало вже більше 1 млн. га територій природно-заповідного фонду України, з яких близько 30% – це ліси. Нажаль, військові дії ведуться не лише у міста і селищах, але й у лісах, степах та інших природних угіддях. В той час, коли окупанти знищують наші природні багатства на сході і півночі країни, на мирній території продовжують висаджувати ліси та сіяти пшеницю. Вже традиційною для Тернопільщини стала акція «Зелена країна», до якої щороку долучаються студенти та викладачі географічного факультету ТНПУ.

Цього року за сприяння Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, разом із громадською організацією «Екоальянс», учнями десятої школи міста Тернополя, викладачі кафедри геоекології висадили понад 1500 тис. саджанців дуба звичайного на площі 0,5 га у Мшанецькому лісництві Державного підприємства «Тернопільське лісове господарство». Лісівники краю активно реалізовують лісокультурну кампанію в
області. За останні 5 років, створено 1100 га нових лісів – тобто висаджено лісові культури на тих землях (малопродуктивних та високоеродованих), де до цього часу лісу не було.

Учасники акції

Інструктаж з посадки лісу проводить провідний фахівець лісового господарства Козацька Н.Я.

Активна робота учасників акції

Викладачі кафедри геоекології з позитивом висаджують молоді дуби

Колектив кафедри геоекології та методик навчання екологічних дисциплін ТНПУ ім.В.Гнатюка, вкотре, висловлює подяку лісівникам Тернопільщини, зокрема керівництву Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства – Яремку О.П і Приймачуку І.М., за те що вони у цих складних умовах продовжують виконувати свою роботу та забезпечують формування екологічного балансу в області та Україні загалом.

Доц. Новицька С.Р.,
асист. Кузик І.Р.