На базі географічного факультету ТНПУ проведено міжнародний онлайн-семінар (ФОТО)

На базі географічного факультету ТНПУ

проведено міжнародний онлайн-семінар

7 квітня 2022 рок на базі Тернопільського національного університету імені В. Гнатюка відбувся міжнародний онлайн семінар «Польсько-Українське стратегічне партнерство як нова геополітична реальність». Ініціаторами проведення наукового зібрання виступили Географічний факультет та Центр євроінтеграційних студій та комунікацій Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (Україна), Факультет суспільних наук, Інститут соціально-економічної географії, Кафедра регіонального розвитку та Наукове студентське товариство зацікавлення Україною Гданського університету (Республіка Польща).

Вітальне слово ректора ТНПУ.j
 Вітальне слово ректора ТНПУ

Актуальна проблематика семінару викликана зацікавлення як в університетської спільноти (зокрема, з вітальним словом виступив ректор університету Богдан Буяк), польських партнерів (вітальний виступ Повноважного представника з питань України Гданського університету Олександра Кучабського) та академічної географічної спільноти України (до учасників семінару звернулась Директор інституту Географії НАН України Євгенія Маруняк).

Панельні виступи учасників семінару

До дискусії основних спікерів долучалися науковці з Інституту географії НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Полтавського Державного аграрного університету.

Дискусійна аудиторія семінару

Серед піднятих спікерами проблем, жваву дискусію викликали питання щодо ролі українських міст в світлі міської геополітики, економічної ефективності інтеграції України та Польщі, викликів географічної науки та освіти в поствоєнних умовах, майбутнього малих польських портів, партнерства України та Польщі в контекстні реалізації цілей сталого розвитку, ментально-просторового виміру культури України в умовах війни, геополітики добросусідства Польщі та України та детермінантів геополітичного простору України з національної та європейської позиції.

Проблемні питання семінару

З приємністю відзначимо, що проведення такого заходу в умовах війни є переконливим свідченням впевненості в перемозі над агресором та потребі перспективних напрацювань науковців для успішного розвитку держави.

Доцент кафедри географії України і туризму

Інна Поплавська