Ще раз про секрети успішного сторітелінгу у медіашколі  ТНПУ «В ЕТЕРІ»

Ще раз про секрети успішного сторітелінгу

у медіашколі  ТНПУ «В ЕТЕРІ»

У середу, 20 квітня, було проведено черговий вебінар онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ». Цього разу спілкувалися на тему «Секрети сторітелінгу». Керівником заходу виступила Наталія Миколаївна Поплавська – доктор філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри журналістики.

Перша спікерка зустрічі, SMM-спеціалістка кафедри журналістики ТНПУ, студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ Софія Ковалко почала свій виступ з розкриття поняття сторітелінгу. Вона розповіла про головні аспекти історії, складові драматичної історії та цінності сторітелінгу. «Ми повинні пам’ятати, що сторітелінг – це творчий, а не аналітичний жанр, тому потрібно передавати факти творчо та креативно, щоб вплинути на емоції читача», – зазначила дівчина.

Софія детально розповіла про класичний розвиток історії у сторітелінгу, розкриваючи при цьому кожну із складових. Доповідачка висвітлила таке поняття як «Арка героя», навівши в приклад свою історію про головного героя фільму «Людина-павук» Пітера Паркера.

Наступною темою, яку висвітлила спікерка, була «Конструктивна журналістика». За словами дівчини, завдання журналістів – надати правдиву та достовірну інформацію, але водночас не фокусуватися на негативі, що особливо актуально під час війни. «Саме журналіст допомагає суспільству не впадати у паніку, саме від нього залежить, у якому настрої буде суспільство. У конструктивній журналістиці завдання журналіста – знайти щось хороше серед потоку новин», – уточнила Софія. Також вона навела приклади конструктиву під час воєнних дій. За її словами, чимало таких матеріалів публікують на сторінках інтернет-видання «Радіо Свобода». Це історії про одруження на фронті, дітей, які жертвують гроші на благодійність.

Софія Ковалко демонструє приклади конструктивної журналістики

Друга спікерка, кореспондентка онлайн-видання «Терен», студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ Анастасія Кисіль розкрила тему сторітелінгу у соцмережах. Вона розказала про основні частини stories у Інстаграмі, з якою метою варто використовувати сторітелінг на цій платформі та як втримати аудиторію на вашій історії. «Головне правило stories: якщо щось можна показати, а не написати, то покажіть», – зауважує журналістка. Доповідачка поділилася «фішками», які зроблять відео кращими та порадила корисні програми для монтажу та нарізки відео, а також для створення цікавих stories.

Наступний розділ, про який говорила спікерка, мав назву «Де шукати теми». З цього приводу Настя поділилася порадою: «Подивіться у вікно і знайдіть декілька тем, про які ви хотіли б написати. Обов’язково занотуйте їх, щоб не забути». Також студентка розповіла, які саме теми зацікавлюють читача та звідки їх брати. Одним із пунктів було «писати про те, про що не подумали інші». У приклад студентка навела вимірювання ями «Київським тортом». За її словами, це цікавіше, аніж глибину ями виміряли б у сантиметрах.

Анастасія Кисіль висвітлює тему stories

Слідом спікерка розповіла про те, чого не варто писати у тексті, аби не «вбити» його, порадила багато читати, адже це збільшує словниковий запас та полегшує написання текстів. Як зразок сторітелінгу Анастасія продемонструвала власну історію, яку написала під враженнями, які справили на неї бойові дії. Дівчина зауважує, що не потрібно соромитись писати про свої відчуття. «Можете написати, де ви були під час війни, чим ви зараз займаєтесь, які ваші думки, як волонтерять у вашому населеному пункті. Це все має дуже важливе значення», – каже доповідачка. На її думку, сторітелінг під час війни – найперший жанр.

На завершення своєї теми Настя поділилсь відеоісторією жінки з Луганської області та закли́кала за можливості ділитись своїми, адже, за її словами, «будь-яка історія зараз в плані якості буде заходити».

Спікери спілкуються з учасниками онлайн-вебінару

Спікерка Софія Ковалко запропонувала учасникам онлайн-медіашколи написати свій сторітелінг для закріплення матеріалу.

Завершився вебінар подякою Наталії Миколаївни та заохоченням до створенyя власних матеріалів.

Керівник вебінару - Наталія Поплавська

«Мені дуже сподобався сьогоднішній вебінар. Історія Насті вразила мене до глибини душі, а цікаві матеріали та доступні пояснення надихнули ще більше працювати над собою та пробувати свої сили у такому жанрі як сторітелінг», – поділилася своїми враженнями учасниця онлайн-вебінару Інна Гошовська.

Раніше у онлайн-медіашколі «В ЕТЕРІ» розглядалися такі теми як: «Секрети успішного спілкування», «Як не боятися публічних виступів», «Як не потрапити на гачок неправдивої  інформації?» та «Як писати класні тексти». Нагадаємо, що онлайн-медіашкола «В ЕТЕРІ» – освітній проєкт кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, метою якого є надати можливість старшокласникам та усім охочим спробувати себе в ролі журналіста й опанувати основи медіадіяльності.

Студентка групи Ж-11

Канюка Ірина