“Секрети сторітелінгу” в ТНПУ: історія від спікера вебінару

“Секрети сторітелінгу” в ТНПУ:

історія від спікера вебінару

20 квітня відбувся вебінар медіашколи “В Етері” “Секрети сторітелінгу”. Очевидно, цей вебінар був особливим, бо читачі ФБ прагнуть отримати його відеозапис, а студенти  надіслали на сайт аж три замітки про подію. І пресслужба ТНПУ вирішила опублікувати усі три.
Сьогоднішня, третя розповідь - це історія секретів сторітелінгу від однієї із спікерок вебінару.

Анастасія Кисіль працює журналісткою в одному із онлайн-видань Тернополя, але зараз на “тимчасових канікулах”. Проте у своїй творчій скарбничці зберегла чимало доробок і знає, як створити захоплюючу історію.

Софія Ковалко адмініструє сторінки кафедри журналістики ТНПУ в соціальних мережах. Любить писати історії про людей. Частинку свого портфоліо продемонструвала й на вебінарі.

Анастасія і Софія - подруги, разом навчаються на четвертому курсі, для них є захопленням викладати свої думки та почуття на аркуші. Секретами майстерності написання вдалого сторітелінгу ділилися не вперше, бо такий вебінар вони проводили минулого року. Як усе відбувалося учора - розповідаємо!

Перша частина вебінару була схожою на класичний розвиток історії: спікерки розповіли про себе, щоб слухачі знали про головних героїнь події. А щоб краще познайомитися із учасниками вебінару, Настя запропонувала: “Напишіть на інтерактивній дошці, що для вас сторітелінг?”

Історію продовжила Софія. Розповіла, у чому цінність сторітелінгу, як обрати героя для свого матеріалу, які події із його життя обрати, щоб  історія була захоплюючою. Але теорії - недостатньо, тому Софія продемонструвала власні сторітелінги. Один із яких написаний за класичною структурою. Інший - із елементами конструктивної журналістики, адже й під час війни можливо віднайти хороші моменти і написати про це неймовірну історію, яка позитивно вплине на емоційний стан читача.

Якщо перша частина вебінару була про текстовий сторітелінг, то Настя вирішила розповісти про сторітелінг у форматі відео. Відзняти історію тривалістю у 15 секунд - непросто. Але Настя переконала слухачів, що це можливо, якщо використовувати “фішки, які зроблять відео таким, щоб у глядача з'явилося бажання переглянути його до кінця”.

Далі трапився “неочікуваний поворот” цієї історії. А саме Настя здійснила “не зовсім плавний перехід” від розповіді про сторітелінг в Інстаграмі до розповіді про сторітелінг під час війни.

Спілкування під час вебінару

“Кожна особиста історія - це історія України”. Після цих слів Анастасія починає читати. І учасники розуміють, що спікерка ділиться сторітелінгом, який написала про себе.

Час вебінару непомітно промайнув. У чаті спікерки помічають позитивні відгуки.

Через декілька хвилин після завершення до Софії та Анастасії телефонує їхня керівниця Поплавська Наталія Миколаївна: “Дівчатка, ви великі молодці! На вас завжди можна покластися!”

От така історія про вебінар “Секрети сторітелінгу”.

Студентка групи ЖУР-4

Софія Ковалко