Для студентів ТНПУ журналістки з Тернополя провели майстер-клас “Робота медіа в умовах війни” (ФОТО)

Для студентів ТНПУ

журналістки з Тернополя
провели майстер-клас
“Робота медіа в умовах війни”

Як психологічно “вижити” журналісту в період війни і як знайти баланс між шокуючим контентом та емоційним станом глядача - практичними порадами сьогодні ділилися журналістки з Тернополя Аліна Денисюк і Яна Шайнюк.

Зустріч, яку організувала доцентка кафедри журналістики Галина Синоруб для студентів-журналістів, відбулася у межах дисципліни “Конфлікти в медіа”.

Аліна працює журналісткою на телеканалах “Тернопіль 1” та “ІНТБ”, а Яна - телеведучою на “TV-4”.

Війна внесла свої корективи в журналістську діяльність, адже з’явилися нові вимоги до подачі інформації - деякі обмеження щодо того, який контент можна оприлюднювати, а який заборонено з міркувань безпеки.

Спікерки наголосили на ТОП-5 правил поведінки журналіста під час висвітлення подій, пов’язаних із війною.
Так, Аліна Денисюк порадила:

1. Керувати своїми емоціями.

2. Фільтрувати контент, який ти оприлюднюєш.

3. Журналіст повинен зважати на те, що можна публікувати, а що ні.

4. Під час спілкування із переселенцями намагатися бути “максимально близькими із ними та не боятися бути кумедними”.

Спікерка Аліна Денисюк та відгуки студентів

Яна доповнила свою колегу та оголосила слухачам ще одну пораду - перевіряти інформацію. Також вона зізналася, що  під час інтерв’ю із переселенцями любить ставити запитання, які викликають емоцію.

“Журналіст - це психолог”, - стверджує Яна.

Спікерка Яна Шайнюк

Студенти із захопленням слухали те, про що розповідали практики та справжні професіонали своєї справи. Ставили чимало запитань спікеркам, а наприкінці зустрічі висловили безліч слів подяки Яні та Аліні за корисні та актуальні поради.

Студентка групи ЖУР-4

Софія Ковалко