Кафедра психології розвитку та консультування ТНПУ завершила перший цикл тренінгів благодійного проєкту Державної служби якості освіти України (ФОТО)

Кафедра психології розвитку
та консультування ТНПУ
завершила перший цикл тренінгів
благодійного проєкту
 Державної служби якості освіти України

Команда кафедри психології розвитку та консультування завершила перший цикл тренінгових занять у рамках благодійного проєкту Державної служби якості освіти України «Психологічна підтримка вчителів шкіл».

Колектив кафедри психології розвитку та консультування факультету педагогіки і психології ТНПУ ім. В.Гнатюка з початку війни активно включився в роботу шодо проведення психоедукаційних заходів та  псиконсультаційної підтримки та допомоги  усім категоріям населення, у тому числі із зони бойових дій,  з метою розвитку резильєнтності заради збереження психічного здоров’я в умовах впливу надскладних стресогенних  чинників під час війни.

Під час тренінгу

Зокрема, вчора 28 квітня 2022 року було завершено тижневу роботу з першою групою педагогів з Тернопільської області в рамках благодійного проєкту Державної служби якості освіти України «Психологічна підтримка вчителів шкіл». Викладачі кафедри Адамська З.М., Гончаровська Г.Ф., Олексюк В.Р., Радчук Г.К., Свідерська Г.М. та Шевченко О.М. розробили та впродовж тижня проводили онлайн-тренінги з метою надання психосоціальної та емоційної підтримки в умовах війни вчителям закладів загальної середньої освіти, які працюють з учнями – внутрішньо-переміщеними особами.

Теми занять

Блок 1. Психологічна підтримка і безпека

1. Як впоратися з наслідками стресу та уникнути посттравматичного стресового розладу?

2. Як педагогу розвивати у собі навички життєскійкості?

3. Емоції: як навчити дітей їх розуміти та виражати?

4. Як допомогти дитині пережити втрату?

Блок 2. Педагогічна підтримка

1. Як проводити уроки під час війни

2. Як говорити з дітьми про війну. Ключові месиджі для вчителя

3. Як підтримати батьків учнів у кризовій ситуації

4. Створення безпечного простору на онлайн-уроці

Блок 3. Профілактика конфлікту

1. Правила, які допоможуть запобігти конфліктам у класі (клас з внутрішньо-переміщеними учнями)

2. Оптимізація групової взаємодії як чинник профілактики конфліктів

Під час тренінгу
Іде заняття

Починаємо нову тему

Результати роботи на спільній дошці

Заняття відбувалися з використанням різних онлайн-платформ, цифрових інструментів з метою моделювання в онлайн-форматі живого спілкування,  активізації інтерактивного (суб’єкт-суб’єктного спілкування). Відтак, не лише зміст, але і форма організації занять стали для педагогів новим цінним досвідом, які вони будуть використовувати під час проведення онлайн-уроків.

Рефлекія після тренінгу

Команда тренерів кафедри психології розвитку та консультування  щиро вдячна педагогам, які незважаючи на складну і напружену ситуацію, активно включилися в роботу, набуваючи нові знання та досвід педагогічного спілкування з дітьми в умовах війни. Справді, наші педагоги чітко тримають стрій на своєму освітянському фронті, наближаючи нас до перемоги.

Команда кафедри психології розвитку та консультування  не збавляє темпів роботи і продовжує активно працювати в рамках благодійного проєкту Державної служби якості освіти України «Психологічна підтримка вчителів шкіл».  Програма проводиться впродовж квітня – червня.  На наступному тижні  будемо працювати з групою педагогів з Полтавської області.

Ми, як професійні психологи, відчуваючи велику потребу у подібних просвітницьких тренінгах і щиру зацікавленість з боку освітян, отримуємо нові ресурси, натхнення, бажання працювати, викладаючись наповну задля нашої ПЕРЕМОГИ!

Зав. кафедри психології розвитку та консультування
проф. Радчук Г.К.