Викладачі хіміко-біологічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка провели мобільний лекторій «Радіаційна безпека: минуле і сьогодення» (ФОТО)

Викладачі хіміко-біологічного факультету
ТНПУ ім. В. Гнатюка
провели мобільний лекторій
«Радіаційна безпека: минуле і сьогодення»

Мобільний лекторій «Радіаційна безпека: минуле і сьогодення» у форматі Zoom конференції для вчителів та учнів Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України організували і провели викладачі кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін доц. Г.Б. Гуменюк та І.Б. Чень.

Доповідь доц. Гуменюк Г.Б. про радіаційну аварію на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року

Розглянули ряд теоретичних питань, зокрема джерела іонізуючих випромінювань на Землі, розпад природних радіоактивних ізотопів, радіонукліди  атомних вибухів і ядерних реакторів. Проаналізували шкалу оцінки масштабів радіаційних та ядерних аварій, розроблену МАГАТЕ (Міжнародна агенція з атомної енергетики), відповідно до якої  аварія на Чорнобильській АЕС, яка відбулася 26 квітня 1986 року, відповідає максимальному сьомому рівню і має статус глобальної катастрофи.

Дізналися, що інформацію про рівень радіаційного забруднення у будь-якому місті можна отримати на єдиній онлайн карті радіаційного фону України. Засвоїли дії населення у випадку виникнення радіаційної небезпеки. Крім того, переглянули підбірку актуальних відеосюжетів про ядерну небезпеку на ЧАЕС та ЗАЕС пов’язану з вторгненням росії на територію України, а також візит генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі до нашої держави.

Перегляд відео Чорнобиль після нашестя окупантів.
Перегляд відео "Чорнобиль після нашестя окупантів"

Оперативна інформація про російське вторгнення на Запорізьку АЕС

У лекторії взяли участь понад 60 учасників.

Учасники мобільного лекторію Радіаційна безпека минуле і сьогодення
Учасники мобільного лекторію "Радіаційна безпека минуле і сьогодення"

Пам’ятаємо про радіаційну трагедію на нашій землі! Віримо у недопустимість нової катастрофи.

Доцент Г.Б. Гуменюк,

викладач І.Б. Чень