Майбутні перекладачі з ТНПУ вчилися аналізувати переклад титрів українського фестивального кіно (ФОТО)

Майбутні перекладачі з ТНПУ

вчилися аналізувати переклад титрів

українського фестивального кіно

2 травня відбулася чергова спільна онлайн-зустріч «Кіноклубу на вулиці Зеленій» (модератор Олександр Степаненко) та Кіноклубу при Тернопільському національному педагогічному університеті ім.В.Гнатюка (модератор Наталія Пасічник), якою продовжено інформаційно-просвітницьку кампанію «Про міжнародне гуманітарне право – мовою документального кіно».

Студенти кафедри теорії і практики перекладу проглянули стрічку українського режисера Петра Армяновського «Гірчиця в садах» з англійськими субтитрами. Перед майбутніми перекладачами було поставлене завдання оцінити якість перекладу та запропонувати свої варіанти його вдосконалення. Майбутні перекладачі знайшли ряд неточностей та помилок у перекладі субтитрів, які, сподіваємося, в майбутньому будуть виправлені.

Кадр з фільму з субтитрами

Студент другого курсу кафедри перекладу Арсен Цісар зазначив: «Головна ідея фільму мабуть у тому, що Україна, її люди можуть різнитися і різняться багато у чому. І мовою, і історичним досвідом. Але все ж значно більше у нас спільного. Це відчуття спорідненості, спільної долі треба берегти і наголошувати на ньому».

Обговорення перекладацьких трансформацій

Кадр з фільму.
Кадр з фільму

Під час перегляду фільму «Гельсінська ініціатива-ХХІ» представила також презентацію Женевських конвенцій як текстів, що викликають особливий інтерес у майбутніх перекладачів в рамках згаданої інформаційної кампанії: "Женевська конвенції. Жан Пікте».

Партнерами у згаданій інформаційній кампанії є: Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські організації «Докудейз» та «Гельсінська ініціатива-ХХІ».

Доцент кафедри теорії і практики перекладу
Наталія Пасічник