Засідання філологічної комісії   Тернопільського обласного осередку НТШ у ТНПУ (ФОТО)

Засідання філологічної комісії

Тернопільського обласного осередку

НТШ у ТНПУ

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулося засідання філологічної комісії Тернопільського обласного осередку Наукового товариства ім. Тараса Шевченка. Як зазначила голова засідання професор Любов Струганець, НТШ сьогодні – це об’єднання інтелектуальних сил українців на засадах патріотизму, що особливо важливо у воєнний час.

На засіданні філологічної комісії НТШ

Науковці університету дистанційно виступили з доповідями, присвяченими актуальним проблемам лінгвістики та літературознавства.

Доповідає Наталія Дащенко. Доповідає Наталія Дащенко

Олена Штонь про секрети поетичного слова

Професори Мар’яна Лановик і Зоряна Лановик презентували колективну монографію «Володимир Гнатюк у європейському науковому просторі».

Володимир Гнатюк у європейському культурному просторі. Монографія Володимир Гнатюк у європейському культурному просторі. Монографія

Презентація монографії про Володимира Гнатюка Презентація монографії про Володимира Гнатюка

Учасниками зустрічі були здобувачі вищої освіти факультету філології і журналістики та факультету іноземних мов. Доцент Тетяна Скуратко запросила студентів відвідати кімнату-музей Володимира Гнатюка у ТНПУ.

Програма засідання

2 травня 2022 року

1. Творчість Тараса Шевченка у науковій рецепції Романа Гром'яка

доцент Любов Царик

2. Шевченківські традиції в ліро-епосі шістдесятників

доцент Тетяна Скуратко

3. Рубрикаційна концепція журналу «Літературний Тернопіль»

доцент Наталія Дащенко

4. Структурно-семантична специфіка метафор у поетичному дискурсі Петра Сороки

доцент Олена Штонь

5. Презентація колективної монографії «Володимир Гнатюк у європейському науковому просторі» (упорядники – М. Б. Лановик, З. Б. Лановик. Тернопіль: Підручники і посібники, 2021. 336 с.)

Сучасна рецепція культурно-наукового спадку Володимира Гнатюка

професор Мар’яна Лановик, професор Зоряна Лановик

6. Погляди Володимира Гнатюка у контексті  процесів унормування української літературної мови

професор Любов Струганець