Третьокурсники-журналістти ТНПУ презентували  власні газети (ФОТО)

Третьокурсники-журналістти  ТНПУ

презентували  власні газети

У четвер, 5 травня, студенти третього курсу спеціальності журналістика на онлайн-зустрічі презентували макет друкованих видань.

Над газетами студенти працювати упродовж всього навчального року. На дисципліні «Журналістський фах: журналістська майстерність» під керівництвом Наталії Драган-Іванець та Олександра Вільчинського третькурсники писали матеріали різних жанрів: репортажі, інтерв’ю, аналітичні статті, репліки, коментарі, відгуки, огляди та рецензії.

Газети вийшли абсолютно різними, на різні тематики але доволі інформаційними.

Газета «ШоТи», керівником якої була Драган-Іванець Наталія Василівна, спрямована на молодіжну аудиторію. Студенти зазначають, що писали для молоді, про молодь. Оскільки, студенти починали працювати над газетою ще в минулому семестрі, кількість матеріалів вийшла доволі таки велика. Більшість тем стосуються всього, що оточує молодих людей, це життя на дистанційному навчанні, порозуміння з батьками, рецензії на фільми та книги, поради для інстаграму та багато іншого. Однак, студенти не забули про жахливу подію, яка нещодавно відбулась в нашій країні, і про яку не можливо мовчати. Тому, вони оперативно написали в газету ще кілька матеріалів про війну. Репліки про те, що їх обурює та про волонтерство.

Сторінка з газети ШоТи
Сторінка з газети "ШоТи"

Матеріал про волонтерство

Інша газета мала назву «ПроТеЖе», керівником якої був Вільчинський Олександр Казимирович. Над цією газетою студенти працювали більше місяця та вирішили спрямувати її на військову тематику.

«Ми вирішили створити одну рубрику «Про війну і більше», тому що наші матеріали спрямовані на події, які відбуваються зараз у нашій країні. Це про актуальність української мови, про міста України в умовах війни та навіть про футбол, який перетинається з цією темою», - про це сказала Вікторія Стрілець, редакторка газети «ПроТеЖе».

У цій газеті матеріали також написані в різних жанрах журналістики. Студенти писали про волонтерський штаб ТНПУ, репортаж про організацію укриття, інтерв’ю зі студентами спеціальності журналістики, які пішли оберігати нашу державу, про міста України в умовах війни, про актуальність мови. Також подали нарис про дорогу з столиці в перші дні війни та аналітичну статтю про те, як зараз працюють ЗМІ.

Титульна сторінка газети ПроТеЖе
Титульна сторінка  газети "ПроТеЖе"

Матеріал про студентів
 Матеріал
 про студентів з газети "ПроТеЖе"

Верстку студенти опановували на дисципліні «Журналістський фах: газетно-журнальне виробництво» з викладачкою Йордан Ганною Мирославівною. Фактично, дві віртуальні редакції підгруп ЖУР-3  неможливо.

Наприкінці керівники подякували студентам за плідну роботу, висловили свої зауваження та подальші пропозиції праці. Третьокурсники в свою чергу також подякували колегам та викладачам з якими працювали.

Студентка ЖУР-3
Олеся Липчак