На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ відбулася гостьова лекція з методики навчання природничих дисциплін (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ

відбулася гостьова лекція

з методики навчання природничих дисциплін

3 травня 2022 року здобувачі 3-4 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка зі спеціальностей 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.06 Середня освіта (Хімія) та 014.15 Середня освіта (Природничі науки) відвідали гостьову онлайн-лекцію на тему «Методика використання інформаційних пристроїв у процесі вивчення дисциплін природничого циклу». Її провела Міронець Людмила Петрівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, деканеса природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка на платформі Zoom.

Щира усмішка від надзвичайно позитивної лекторки Міронець Л.П.

Лекція присвячена надзвичайно актуальній для нинішнього дистанційного навчання темі. Лектор Людмила Петрівна розкрила значення інформаційно-комп’ютерних технологій у навчанні предметів природничого циклу, окреслила способи урізноманітнення шляхів використання інформаційних пристроїв та комп’ютерних технологій на уроках, навела приклади застосування певних програм і додатків у навчанні біології, хімії та природничих наук.

Онлайн-заняття було надзвичайно цікаве, інтерактивне, насичене новітніми ресурсами та різними цікавинками, і навіть призами для найактивніших учасників. Всі присутні (і викладачі, і студенти) мали можливість вдосконалити власну цифрову компетентність, поглибити знання щодо застосування інформаційно-комп'ютерних технологій, обговорити актуальні проблеми організації освітнього процесу в сучасних закладах освіти.

Заняття розпочалося з інтеракції, у якій здобувачі освіти були досить активними

Приклад завдання для школярів з використанням інтернет-ресурсів

Для юних дослідників в умовах дистанційного навчання велике значення мають віртуальні лабораторії

Організувала зустріч знаний в Україні методист в галузі природничих наук, докторка педагогічних наук, професорка ТНПУ Степанюк Алла Василівна, яка запросила на зустріч ще й викладачів кафедри природничих наук з методиками навчання та здобувачів психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету. Захід був успішним, то ж узгодили план подальшої співпраці партнерських закладів вищої освіти.

По завершенні заняття всі присутні у гарному настрої,і сповнені нових ідей та планів на подальшу співпрацю

Висловлюємо безмежну вдячність лекторці Міронець Л.П. за цікаве і практико орієнтоване заняття і сподіваємось на плідну співпрацю щодо якісної підготовки майбутніх педагогів біології, хімії та природничих наук.

Щиро бажаємо усім всіляких успіхів, міцного здоров’я, миру і спокою у світі та в наших серцях, а нашій неньці Україні  - Перемоги!

Все буде Україна!

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
ТНПУ