«Технологія виробництва якісних новинних телесюжетів»: гостьовий майстер-клас для студентів-журналістів ТНПУ (ФОТО)

«Технологія виробництва
якісних новинних телесюжетів»:
 гостьовий майстер-клас
для студентів-журналістів ТНПУ

У п’ятницю, 6 травня 2022 року, за ініціативи кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри журналістики Олесі Ярославівни Мединської було проведено майстер-клас на тему «Технологія виробництва якісних новинних телесюжетів». У ролі спікера виступив Олег Галів – викладач Національного університету «Львівська політехніка», журналіст, медіаексперт, ведучий проєктів «Народне ТОЛК-ШОУ», «Підсумки Наживо», «Говорить Великий Львів», шеф-редактор новин на телеканалі NТА. Учасниками онлайн-зустрічі були студенти першого і другого курсів cпеціальності «Журналістика».

Оголошення до майстер-класу

Учасники майстер-класу

Олег Галів поінформував про види телесюжетів, особливості їх виробництва, зосередив увагу на стандартах інформаційного мовлення, дотриманні етичних норм у медіатекстах. Він розповів про принципи роботи служби теленовин, критерії відбору тем.  Спікер продемонстрував новинні телесюжети, проаналізував їх на предмет тематично-змістової спрямованості, архітектоніки, схарактеризував їх складові: підводка, закадровий текст, відеоряд,  синхрон, стендап, інтершум.

Спікер заходу - Олег Галів

Журналіст телеканалу NТА розповів про особливості створення конструктивних матеріалів, поділився досвідом щодо виробництва якісних новинних телевізійних сюжетів.  «У сюжеті завжди має бути цифра, лише тоді він має вагу. Якщо у ньому ллється виключно емоційна водичка, то це не журналістський сюжет»,  – зауважив доповідач.

Журналіст відповідає на запитання студенті
Журналіст відповідає на запитання студентів

Згодом
спікер дав відповіді на запитання учасників: «У чому майбутнє новинної тележурналістики?», «Чи варто висвітлювати антиукраїнську позицію цивільного населення в якості балансу думок?», «Чи доводилося стримувати емоції в ефірі?» тощо.

Враження учасників від заходу

Своїми враженнями від заходу поділилася студентка групи Ж-11 Катерина Ковалик: «Майстер-клас був пізнавальним та конструктивним. Львівський журналіст дав цінні поради, як створювати якісні інформаційні телесюжети, закцентувавши на їх складових та етапах реалізації».

Студентка групи Ж-11
Канюка Ірина