Висока література на всі часи: Дні Шекспіра-2022 в ТНПУ (ФОТО)

Висока література на всі часи:

Дні Шекспіра-2022 в ТНПУ

Сьогодні Україна переживає нелегкі часи, однак і в такі періоди життя на допомогу приходить Висока література, з якої можна отримати відповіді на важкі питання, знайти правильні рішення та розраду для душі.

Саме з такою настановою кафедра української та зарубіжної літератур та методик їх навчання організувала лекцію доктора філологічних наук, професора Запорізького національного університету Торкут Наталії Миколаївни на тему "Вільям Шекспір: історична фігура, міф, художній образ". Професор Наталія Торкут  є засновницею та упродовж багатьох років очолює Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр, який щорічно проводить наукові конференції, мистецькі заходи та Дні Шекспіра в Україні.

ТНПУ на мапі Днів Шекспіра в Україні-2022

Ця лекція, що проводилася на платформі нашого університету для студентів та викладачів факультетів філології та журналістики й іноземних мов, є однією із багатьох подій, які уже відбулися чи ще попереду в рамках відзначення Днів Шекспіра в Україні –
2022. Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка у межах двостороннього договору про співпрацю із шекспірівським центром є незмінним учасником багатьох подій та акцій.

Студенти могли зануритися в академічну атмосферу

Усі, хто були присутні на лекції проф. Наталії Торкут, мали змогу поринути в атмосферу життєвої мудрості та високого академізму, збагатити свій англійський словниковий запас унікальними шекспірівськими висловлюваннями, відкрити для себе раніше невідомі сторони життя та творчості великого британського автора, побачити істинність твердження «Шекспір на всі часи», з’ясувати актуальність думок та провіденційність ідей Великого Барда і для таких суспільних процесів, у вирі яких перебуває зараз Україна. Не випадково українська еліта минулих епох виборювала право на «українського Шекспіра» – письменника, про якого Пантелеймон Куліш сказав: «Шекспір – то дзеркало всесвітнє».

Збагачення словникового запасу студентів

Вражаюча шекспірівська статистика.
Вражаюча шекспірівська статистика

Учасники акції також мали змогу почути звернення Майкла Добсона – директора Шекспірівського інституту із Стретфорду-на-Ейвоні, побачити, що й у місті, де народився Шекспір, висить український прапор на знак підтримки України у війні проти російської агресії, яка є загрозою для усієї Європи та світу в цілому.

Звернення Майкла Добсона – директора Шекспірівського інституту із Стретфорду-на-Ейвоні

До вашої уваги відео

Дні Шекспіра в Україні тривають як свідчення того, що наша нація береже і захищає вагомі людські цінності.

Нехай Високе Слово додасть нам усім мудрості у житті та сили долати труднощі і перешкоди... І йти вперед – до перемоги!

Мар’яна Лановик