Студенти-історики ТНПУ діляться враженнями про курс з вивчення ісламу від  Стамбульського фонду науки та культури (ФОТО)

Студенти-історики ТНПУ діляться враженнями
про курс з вивчення ісламу
від  Стамбульського фонду науки та культури

«Інтер арма сілєнт музе», або незрозуміло яка з дев’яти муз повинна мовчати тоді, коли триває війна.

Життя продовжується, Тернопільський національний педагогічний університет надалі тісно співпрацює зі Стамбульським фондом науки та культури. На сьогодні, студентами історичного факультету вже успішно освоєно теоретичну частину курсу «Ісламська теологія та культура». Попереду Перемога України та здобуття практичних знань у Стамбулі.

Кожне наша лекція з Ільхамом Міраджем - професором, заступником виконавчого директора Стамбульського фонду науки і культури, розпочиналася зі звичного нам натепер запитання: «Як ви?». Опісля ми мали насичену лекцію, знайомилися з новими людьми, новим досвідом та знанням, особливо одного разу нас подивувало знайомство з Надією з Малайзії. Можна з впевненістю говорити, що всі заняття чинили на нас терапевтичний ефект.

Знайомство з Надією з Малайзії

Лекція курсу

Одне з занять курсу з вивчення ісламської теології та культури

Віталіна Курик, студентка групи ІС-31, ділиться своїми враженнями: «Цей курс сформував у нас ряд спеціальних компетентностей у галузі релігієзнавства, надав можливість досліджувати сутність, особливості змісту і форм мусульманського віровчення, співвідношення Корану і Суни. Ми активно дискутувати та спільно визначали роль ісламу в суспільно-політичному, культурному та приватному житті Туреччини».

Віктор Поночовний, студент групи ІС-32, також додає: «Коли мова йде про вивчення питання, яке у багатьох людей може викликати неоднозначне ставлення, важливо знати істину, а вона або розміщена десь посередині, між рядками, або належить тому, хто безпосередньо з нею взаємодіє, хто стоїть біля її витоків та основ. Саме таким випадком є наша співпраця з професором Ільхамом Міраджем в рамках курсу "Ісламська теологія та культура", яка пройшла в дружній і сприятливій для всіх атмосфері, залишивши по собі як корисні для нас твердження та висновки, так і приємні спогади про нашу плідну роботу на заняттях».

Іван Чікало, студент-магістрант спеціальності «релігієзнавство» групи мр-14, пише: «Закінчивши вивчати дисципліну, хочу подякувати професору Ільхаму за знання та навички, які ми отримали протягом занять з дисципліни "Ісламська теологія та культура". Пари завжди були цікавими і змістовними. Я збагатився новими цікавими знаннями про іслам та його культуру, що будуть корисними мені як студенту-релігієзнавцю».

Зі свого боку я скажу, що "Ісламська теологія і культура" - курс, який зробив мене складнішою. Думаю, що про розширення свідомості говорити завчасно, проте поїздка в Стамбул попереду і я на шляху до цього. Особливо дякую нашому зацікавленому товариству та Еллі Володимирівні Бистрицькій, професору, завідувачу кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства ТНПУ ім. В. Гнатюка».

С.Цвид