Міжнародний  день музею на кафедрі ботаніки та зоології ТНПУ (ФОТО)

Міжнародний день музею

на кафедрі ботаніки та зоології ТНПУ

Цьогоріч кафедра ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка  приєдналася до відзначення Міжнародного дня музеїв. Понад сорок років цю традицію підтримує близько півтори сотні країн світу.

У час важких випробувань для України Міжнародною радою музеїв ІСОМ запропоновано тему «Сила музеїв» для відзначення Міжнародного дня музеїв. Тож, цьогорічні “музейні дні” у нашому університеті спрямовані на розуміння важливості збереження наукової спадщини попередніх поколінь, роль і самовідданість людей, які займаються музейною справою, про силу і стійкість музеїв під час війни.

C:\Users\Dell\Downloads\IMG_8741.jpg

Доктор с.-г. наук, професор Кваша В.І. (2014 р)

Головним завданням навчально-методичного кабінету “Зоологічний музей” кафедри ботаніки та зоології ТНПУ імені Володимира Гнатюка на сьогодні залишається здійснення фундаментальних і прикладних досліджень за пріоритетними напрямами природничих наук з метою одержання нових наукових знань; створення, збереження та поповнення як фондових, так і експозиційних природничих колекцій; проведення культурно-просвітницької роботи та популяризація наукових знань.

Важко переоцінити значення
Зоологічного музею у формуванні природничо-наукової компетентності школярів і студентів міста Тернополя та області у сприянні професійній підготовці майбутнього вчителя, особливо вчителя біології, екології та природознавства.

Важливо, що студенти нашого університету цікавляться  різними музеями України.

Спогадами про відвідування  Національного науково-природничого музею НАН України поділилася студентка хіміко-біологічного  факультету Білошицька Христина:
Студенти хіміко-біологічного факультету, а саме Акопджанян Анастасія, Білошицька Христина, Манчевська Оксана, Пилипишин Максим, Стангрет Оксана,  у рамках програми Академічної  мобільності  (жовтень-листопад 2021 р.) відвідали багато музеїв. Найбільше запам’ятався  Національний науково-природничий музей НАН України. Екскурсію  для нас проводив кандидат біологічних наук, доцент,  провідний науковий співробітник музею Загороднюк Ігор Володимирович. Цікава, змістовна розповідь про фауну України залишила  незабутні враження. Переглянута експозиція вразила красою природи рідного краю,  зацікавила нас багатством фондів та креативністю. Щиро вдячні усім працівникам  музею за нові знання та отримані емоції."

Доцент кафедри ботаніки та зоології ТНПУ
ім. Володимира Гнатюка Шевчик Л.О.