Всеукраїнський семінар до 130-ти річчя з дня народження   Юрія Полянського провели на базі географічного факультету ТНПУ (ФОТО)

Всеукраїнський семінар
до 130-ти річчя з дня народження

Юрія Полянського провели на базі
географічного факультету ТНПУ

Спільна ініціатива географічних факультетів Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Львівського національного університету ім.І.Франка була реалізована в проведенні Всеукраїнського семінару «Професор Юрій Полянський: від плакорів Поділля до засніжених Анд», який був приуроченого 130-річчю з дня його народження та проведений 27 травня 2022 року.

Вітальне слово ректора ТНПУ Богдана Буяка

Семінар планувався з метою комплексного осмислення актуальних питань у царині сучасної географічної, туризмологічної та екологічної науки. Була приділена увага питанням історії української географії в розрізі персоналій та наукових осередків. Приємно, що серед кола учасників семінару, крім факультетів-організаторів, були представники Київського національного університету імені Т.Шевченка, Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова, Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, також долучилися до активної участі науковці з тих територій України, де сьогодні відбуваються активні бойові дії – Херсонського державного університету та Мелітопольського державного педагогічного університету ім.Б.Хмельницького.

Аудиторія семінару

Оригінального шарму семінару надали виступи нащадків Юрія Полянського, які зараз проживають в США та Аргентині, котрі, не зважаючи на різницю в часі, приєдналися до числа учасників та поділилися спогадами про славного предка.

Виступ внучки Юрія Полянського п. Христини (Нью_Йорк, США)
Виступ внучки Юрія Полянського п. Христини (Нью Йорк, США)

Серед ключових пунктів Ухвали семінару варто згадати пропозицію щодо присвоєння імені Юрія Полянського одній з вулиць в місті Тернополі та Львові.

І. Поплавська,

доцент кафедри географії України і туризму