Студенти ТНПУ обговорювали проблеми Гаазького права та перекладу його українською мовою(ФОТО)

Студенти ТНПУ обговорювали
проблеми Гаазького права
та перекладу його українською мовою

Триває партнерство «Кіноклубу на Зеленій» та кіноклубу при ТНПУ в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Про міжнародне гуманітарне право – мовою документального кіно».

30 травня студенти кафедри теорії і практики перекладу переглянули стрічку «Остап» режисера Тараса Дроня. Фільм про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться.

Тарас Дронь народився 1980 року в Івано-Франківській області. Закінчив Національний університет «Львівська політехніка». 2010 року заснував у Львові студію-рентал Nord Production. Увагу було приділено якості дубляжу фільму англійською мовою.

Обговорення адекватності перекладу титрів

Обговорення перекладу фільму

Студентка Олена Кравченко відзначила: «Probably, this is the best film I've seen lately. The film is incredibly penetrating, it tells about the realities of this time. When I think about the living conditions of people, I just want to pray…».

Студентка Ірина Богач поділилася враженнями: «Радісно спостерігати, як люди у складних ситуаціях співпереживають одне одному, хвилюються за своїх рідних, не забувають про них. Найщасливішим моментом був фінальний момент воз’єднання родини».

ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» цього разу запропонувала авторську презентацію спікера Олександра Степаненка «Гаазьке право», або «Право війни». Фрідріх Мартенс. Арістід Бріан. Френк Келлог».

Фрагмент лекції Олександра Степаненка

Організатори кампанії

Партнерами у згаданій інформаційній кампанії є: Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські організації «Докудейз» та «Гельсінська ініціатива-ХХІ».

Доцент кафедри теорії і практики перекладу
Наталія Пасічник