Профорієнтаційні зустрічі з вступниками на спеціальності хіміко-біологічного факультету ТНПУ (ФОТО)

Профорієнтаційні зустрічі з вступниками

на спеціальності хіміко-біологічного

факультету ТНПУ

Останній тиждень травня на хіміко-біологічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка був багатим на різноманітні події. Серед інших особливими в цей період є профорієнтаційні зустрічі з майбутніми вступниками, які перебувають в роздумах щодо подальшої життєвої стежини і вибору навчального закладу, куди піти вчитися. Перед випускниками закладів фахової передвищої освіти (коледжів та училищ) і випускники бакалаврату закладів вищої освіти постає дилема, адже вже є здобутий фах і можна працювати, однак для кар’єрного росту необхідно здобувати повну вищу освіту.

Хіміко-біологічний факультет ТНПУ організував дві профорієнтаційні онлайн-зустрічі з випускниками коледжів і випускниками бакалаврату для ознайомлення з особливостями цьогорічної вступної кампанії та освітніми пропозиціями університету. Відрадно, що на двох зустрічах були присутні близько ста майбутніх випускників коледжів-партнерів ТНПУ – Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, ПВНЗ «Медичний коледж» (м.Тернопіль), Чемеровецького медичного коледжу, Борщівського агротехнічного коледжу та інших, усі майбутні бакалаври – випускники нашого факультету, а також інших факультетів ТНПУ та інших ЗВО.

Приємно, що до заходів долучилися ректор ТНПУ професор Буяк Б.Б., відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ доцент Древніцький Ю.Р., керівництво та викладачі хіміко-біологічного факультету. Ректор Буяк Богдан Богданович радо привітав майбутніх вступників, розкрив перед ними перспективи професійного зростання у великій родині ТНПУ з використанням усіх можливостей академічної мобільності, програми подвійних дипломів та дуальної освіти.

Ректор ТНПУ професор Буяк Б.Б., попри велику зайнятість, привітав учасників зустрічі

Відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ доцент Древніцький Юрій Романович детально охарактеризував особливості вступу, зумовлені воєнним станом. Зокрема, скасування фахових вступних випробувань при вступі для здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» на основі ОКР «Молодший спеціаліст», виведення цієї категорії вступників на широкий загальнодержавний конкурс на основі 2 сертифікатів ЗНО 2019-2021 рр. або НМТ 2022 р. Обов’язковою умовою вступу для усіх категорій, а при вступі на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб – єдиною, є мотиваційний лист. Повідомлено про основні етапи вступної кампанії 2022 року для вступників на основі ОКР «Молодший спеціаліст» (01.07.22 – 16.09.22) та для вступників у магістратуру (з 27.06.22 до 3.10.22 р.).

Відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ доцент Древніцький Ю.Р. акцентує увагу на особливості цьогорічного вступу саме для присутньої на зустрічі категорії вступників

Для вступників на базі ОКР пропонуємо навчання за скороченим терміном

Вичерпну інформацію про освітні програми, особливості організації освітнього процесу на факультеті та можливості працевлаштування наших випускників повідомила декан хіміко-біологічного факультету, професор Дробик Надія Михайлівна. Вона цікаво презентувала міждисциплінарні ОПП з педагогічних спеціальностей 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.06 Середня освіта (Хімія) та 014.15 Середня освіта (Природничі науки) та непедагогічні: 202 Захист і карантин рослин і нову спеціальність 163 Біотехнологія та біоінженерія (Екологічна біотехнологія). Саме щодо цих спеціальностей було найбільше запитань у вступників, а також про можливість поєднання навчання та роботи, перехресний вступ і навчання на двох спеціальностях.

Декан хіміко-біологічного факультету ТНПУ професор Дробик Н.М.  презентує спеціальності та освітні програми
Декан хіміко-біологічного факультету ТНПУ професор Дробик Н.М.  презентує спеціальності та освітні програми

Про дозвілля й цікаве студентська життя на факультеті інформувала представниця студентського самоврядування Уляна Миколишин.
Учасникам zoom-зустрічей була надана необхідна інформація, а також можливість контакту з членами приймальної комісії та гарантами освітніх програм.

Привітна і доброзичливаа тмосфера зустрічі вселяє надії і віру в ПЕРЕМОГУ
Привітна і доброзичлива атмосфера зустрічі вселяє надії і віру в ПЕРЕМОГУ

Висловлюємо сподівання, що дружня родина хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка в 2022 році поповниться свідомими та спраглими до освіти здобувачами, а освітній процес проходитиме спокійно, послідовно в мирний час у вільній незалежній Україні.

Все буде Україна!

Галина Жирська