На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка  відбувся круглий стіл  «Війна та історія: складні питання» (ФОТО)
На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка

відбувся круглий стіл

«Війна та історія: складні питання»

1-го червня, у Всесвітній день захисту дітей,  на історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся круглий стіл «Війна та історія: складні питання».

До участі долучилися викладачі і студенти історичного факультету, та усі охочі. З вітальним словом до учасників звернувся ректор Буяк Богдан Богданович, наголосивши, що в цей не прости та визначальний період в історії нашої держави найбільшою цінністю для кожного з нас є наші рідні і близькі, які потребують нашої підтримки та турботи. Також розповів про діяльність волонтерського центру ТНПУ, його здобутки та подальші напрямки роботи для досягнення нашої спільної перемоги.

Вітальне слово Буяка Б.Б.

Модератором виступив завідувач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Бармак Микола Валентинович, який задав тон обговоренню та поставив цікаве питання «Коли саме почалася російсько-українська війна» і які чинники і засоби були використані для поширення так званого «Руского міра».

Презентація Бармака М.В.

За визначенням  Бистрицької Елли Володимирівни, завідувача кафедри Всесвітньої історії та релігієзнавства, одним із визначальних чинників є релігійне питання, а саме вплив та ідеологія УПЦ МП, яка і стала адептом поширення «Руского міра».

Пропозиції Бистрицької Е.В.

Участь в обговорені також взяли доктор історичних наук Старка Володимир Васильович, який наголосив на тому що політика російських окупаційних військ не змінюється протягом всієї історії; в.о. декана історичного факультету Секо Ярослав Петрович, та заступник декана з виховної роботи Федорів Ірина Олегівна.

Студентами були підняті важливі питання відповіді на які намагалися шукати разом: як швидко впаде російський імперіалізм у свідомості українців; що робити з внутрішніми політичними колаборантами; і коли закінчиться війна…

Насправді питань є ще безліч, круглий стіл поклав лише початок, будуть нові питання та відповіді на них. Перемога за Україною та ЗСУ, проте яким буде життя надалі залежить від усіх громадян.  24 серпня 1991 році ми здобули країну, тепер будуємо державу і роль кожного з нас визначальна.

Асистент кафедри історії України,
археології та спеціальних галузей історичних наук
Баран Б.М.