Волонтерська практика у студентів  ТНПУ (ФОТО)

Волонтерська практика

у студентів  ТНПУ

Незабутні спогади та позитивні враження залишилися від проходження волонтерської практики у студентів факультету педагогіки і психології, спеціальності «Соціальна робота», групи СР-11. Волонтерська практика тривала з 30 травня по 10 червня 2022 року. Майбутні соціальні працівники мали змогу обрати місце проходження практики під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи та менеджменту соціокультурної діяльності Галини Михайлівни Олійник.

Наші практиканти побували у таких установах:
- Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт»,
- Тернопільський благодійний фонд «Карітас,
- Благодійний фонд «Дар життя»,
- Єдиний центр надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

Позитивні емоції залишилися від практики у Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

У процесі професійної підготовки майбутніх фахівців волонтерська практика і активне їх залучення до волонтерської діяльності мають відігравати важливу роль. Волонтерська робота дозволяє молодій людині отримати досвід майбутньої професійної діяльності, здобувати важливі спеціальні знання і вміння, формувати професійно зумовлені особистісні якості. Адже у волонтерській діяльності має місце постійне вдосконалення знань, взаємовідносин із світом майбутньої професійної діяльності, входження у професійне співтовариство, пізнання власного внутрішнього світу, своїх прагнень і бажань.

Тернопільський благодійний фонд «Карітас радо приймає наших студентів-волонтерів

Під час проходження практики студенти закріпили теоретичні знання, а також здобули практичні навички соціальної роботи, отримали цінну інформацію про роботу обраних установ, з питань надання різних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам, спостерігали за якістю надання соціальних послуг, брали активну участь в організації і проведенні різноманітних заходів для дітей-сиріт та дітей з особливими освітніми потребами.

Ремез І. та Сельмах Ю. допомагають внутрішньо переміщеним особам  в БФ «Дар життя»
Ремез І. та Сельмах Ю. допомагають внутрішньо переміщеним особам  в БФ «Дар життя»

Дійсно, для студентів отриманий практичний досвід – це основний інструмент, що сприяє успішному опануванню фаху. Це ще один важливий щабель на шляху до професіоналізму, тому  нашим практикантам дійсно сподобалося перетворювати набуті теоретичні знання у реальну діяльність.

Працювати з дітками завжди цікаво, а особливо під час волонтерської практики у БФ «Майбутнє сиріт»

Волонтерська практика майбутніх соціальних працівників  – це невід’ємна складова професійної підготовки сучасного фахівця соціальної роботи, яка сприяє вдосконаленню системи соціальної освіти. Безперечно, особливо зараз, у такий нелегкий для України час, потрібно усім максимально докласти зусиль до нашої перемоги. Разом ми сила! Все буде Україна!

Доцент кафедри соціальної роботи
та