ЗМІ про нас. Краще, ніж у Європі: ТНПУ дбає про дитяче відділення обласної психоневрологічної лікарні ЗМІ про нас

Краще, ніж у Європі:

ТНПУ дбає про дитяче відділення

обласної психоневрологічної лікарні

На три тижні Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня стала місцем роботи для головного дитячого лікаря-психіатра Міністерства охорони здоров’я України Ігоря Марценковського.

Для колективу медичного закладу це — своєрідний старт нових можливостей, адже не щодня у молодих та досвідчених спеціалістів є нагода повчитися й перейняти досвід в експерта такого рівня.

Спеціаліст з великої букви розповів про стан дитячої та підліткової психіатрії в Україні, нові виклики у цій сфері через російсько-українську війну, а також про рівень надання медичної допомоги в тернопільському медичному закладі, де довелося працювати впродовж майже місяця, кореспонденту Вільного життя

«Наразі значення психіатричної допомоги дітям у цьому регіоні в останні місяці зростає, адже Тернопіль розташований на шляху основних евакуаційних  напрямків, — пояснює Ігор Марценковський. — Ми говоримо про травмованих дітей, маленьких пацієнтів із психічними розладами. Часто вимушено переміщені особи не мають із собою жодної документації, вони не знають, де взяти ліки, у них спостерігається погіршення стану».

Дитяче психіатричне відділення у психоневрологічній лікарні єдине в області. Тут надають допомогу дітям від трьох і підліткам до 18-ти років. Відділення розраховане на 50 ліжок, має 10 палат, з яких дві — з покращеними умовами перебування готельного типу.

Усі палати обладнані сучасною побутовою технікою. Окрім того, у відділенні є навчальні класи для школярів, ігрова кімната, кабінет сенсорної інтеграції. Завдяки налагодженій співпраці із Тернопільським національним педуніверситетом ім.В.Гнатюка та сприянню його ректора, доктора філософських наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Богдана Буяка в класах є комп’ютери, спортивний тренажер, розвиваючі ігри, дидактичні матеріали для корекційних занять і техніка в кабінеті сенсорної інтеграції. Головне ж полягає не тільки в матеріальній складовій, а й у тому, що відділення є серйозною навчальною базою для підготовки практичних психологів, яких блискуче готує педагогічний університет.

— Безумовно, на базі лікарні є всі можливості для того, щоб створити й розвивати центр організації психіатричної допомоги дітям Тернопільщини: і міцна матеріальна база, і фаховий колектив, який прагне вчитися та працювати, і консультативна та професійна підтримка кафедри психіатрії, наркології і медичної психології медуніверситету, співпраця та виконання програми діяльності соціально-психолого-медичного науково-практичного центру педагогічного університету, — запевнив лікар.

Світлана Шевчук