Бути конкурентоспроможними  на ринку праці: підготовка вчителів німецької мови у ТНПУ (ФОТО)
Бути конкурентоспроможними  на ринку праці:

підготовка вчителів німецької мови у ТНПУ

Підготовка вчителів німецької мови для загальноосвітніх навчальних закладів у ТНПУ ім.Володимира Гнатюка здійснюється із врахуванням принципу забезпечення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці і реалізовується завдяки імплементації  програми, розробленої на базі  Goethe-Institut -DLL (Вчимося навчати німецької).

Модулі цієї програми інтегровані у зміст навчальної дисципліни «Методика навчання іноземних мов» і орієнтуються  на європейські світові тенденції в галузі середньої освіти. Це забезпечує професійну підготовку здобувачів за міжнародними стандартами. Програма спрямована на розвиток та вдосконалення компетентностей у галузі викладання та навчання німецької мови, відображає сучасний стан розвитку фаху «Німецька як іноземна», передбачає проходження навчальної педагогічної практики та проведення проектів практичних досліджень-PEP. На протязі трьох років кафедра німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ ім. Володимира Гнатюка готує  фахівців німецької мови за цією програмою і досягла значних успіхів у цьому напрямку.

10-го червня 2022
за сприяння Goethe-Institut Ukraine була організована та проведена конференція представників університетів, учасників програми імплементації програми DLL-Deutsch lehren lernen, DLL-Netzwerk- dllnetzwerk, на якій було обговорено результати співпраці та плани на майбутнє. Змістовні, інформативні доповіді, країнознавчий, вдало вмонтований супровід конференції- знайомство з містом, університетом, викладачами, створене підгрунтя невимушеного спілкування для представників усіх університетів-учасників (а їх є вже 16!) завдячуємо керівниці мовного відділу Katharina Buck, референтці відділу педагогічної кооперації Tatiana Pavlova, координаторці проектів Svitlana Balashova та експертці Christiane Bolte-Costabiei

Кафедру німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ ім.В.Гнатюка у DLL- проекті представила доц. Ломакович В. Я. На думку учасників конференції, така співпраця дає можливість постійно працювати над собою і вдосконалюватись, передавати набутий досвід своїм студентам та навчати їх за найновішими сучасними методиками.

І цього року, не зважаючи на складнощі та перепони навчання, студентам німецького відділення факультету іноземних мов вдалося  провести проекти практичних досліджень-PEP. Їх тематика присвячена застосуванню технічних інструментів, врахуванню внутрішньої диференціації при опрацюванні текстів, використанню різних форм взаємодії на уроках німецької мови. Обрані дослідження  є особливо актуальними в умовах навчання в онлайн-форматі.

Так, студенти групи СОНМ-21 під керівництвом
доц. Обіход І.В. представили результати практично-дослідницьких проєктів з методики навчання іноземних мов в рамках курсу DLL 4 «Завдання. Вправи. Інтеракція» та успішно захистили їх: Білань Юлія, Добрянська Наталія, Заяць Анастасія, Колодніцька Соломія, Назар Юлія-Марія, Паска Ірина, Польова Іванна, Ровінська Марія, Середня Наталія, Слівінська Вікторія, Федун Леся.

Студенти групи 31-НМ під керівництвом
доц.Ломакович В.Я. опрацювали теоретично модуль DLL 6 цієї програми «Програмне забезпечення та планування уроку», спланували, провели та презентували свої практичні дослідження: Наталія Гайдамаха, Марта Долішна, Юлія Думич, Анастасія Копко, Соломія Семчишин, Дарія Тараненко, Галина Федишин, Аліна Харчук, Олександра Щур.

Трідем 1 (2 курс) презентує проект на тему «Застосування дидактично-методичного принципу персоналізації з метою формування німецькомовної компетентності в говорінні»
Трідем 1 (2 курс) презентує проєкт на тему «Застосування дидактично-методичного принципу персоналізації з метою формування німецькомовної компетентності в говорінні»

Активізація навчального матеріалу до теми «Тваринний світ» за допомогою програми «LearningApps» (презентація результатів роботи студентського трідему 2 в рамках проєкту)

Застосування технічних інструментів  на уроці німецької мови презентують  учасниці 2 трідему.
Застосування технічних інструментів  на уроці німецької мови презентують  учасниці 2 трідему

Аліна Харчук  проводить своє дослідження із першокурсниками
Аліна Харчук  проводить своє дослідження із першокурсниками

Зустріч учасників-партнерів DLL-Netzwerk

Усі вищеназвані студентки отримали міжнародні сертифікати від Гете-інституту.

Доценти  кафедри німецької філології
та методики навчання німецької мови
ТНПУ ім.В.Гнатюка:
Ломакович В. Я.,