На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ провели майстер-клас з написання мотиваційних листів (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ

провели майстер-клас

з написання мотиваційних листів

Цього року в Україні через війну спростили зовнішнє незалежне оцінювання випускників ЗЗСО, запровадивши мультипредметний тест, а для випускників бакалаврату для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра скасовано ЄВІ. Долю декого з абітурієнтів при вступі може вирішити саме мотиваційний лист. Мотиваційний лист – це документ адресований обраному університету, в якому абітурієнт пояснює, чому він вважає себе найкращим кандидатом з-поміж інших. Формуючи мотиваційний лист, абітурієнт має додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму. Університети надаватимуть перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам.

Саме тому, 23.06.2022 року на хіміко-біологічному факультеті провели майстер-клас з написання мотиваційних листів для випускників бакалаврату усіх спеціальностей денної та заочної форм навчання. На заході, який відбувся в онлайн-форматі, були присутні не лише цьогорічні здобувачі, але й випускники попередніх років, які з певних причин не продовжили навчання раніше, а також багато викладачів, причетних до вступної кампанії.

Учасники зустрічі

Модерувала зустріч декан хіміко-біологічного факультету професор Дробик Н.М., яка багато уваги приділяє проведенню різноманітних профорієнтаційних заходів. Присутня на зустрічі керівник центру до університетської підготовки доцент Бойко М.М. розкрила значення мотиваційного листа як умови цьогорічного вступу у виші.

Але найбільше працювала з аудиторією зав. кафедри загального мовознавства і слов’янських мов, доц. Бачинська Галина Василівна. Вона повідомила надзвичайно багато інформації вступникам, яка стане в нагоді для того, щоб довести свою готовність та вмотивованість до продовження за тією чи іншою спеціальністю.

Слово має зав. кафедри загального мовознавства і слов’янських мов, доц. Бачинська Г. В.

Галина Василівна, зокрема, продемонструвала, як слід представити те, чого здобувачі навчилися за чотири роки в бакалавраті, які досягнення мають для здобуття саме цього фаху (участь у проєктах, конкурсах, семінарах, конференціях, володіння іноземною мовою тощо), які важливі соціальні навички мають (можуть адаптовуватися до змін в суспільстві, сприймати критику і критично мислити, висловлювати власні думки і висувати ідеї). Крім цього, Бачинська Г.В. детально охарактеризувала всі структурні елементи мотиваційного листа вступника, покроково описала роботу над його створенням, звернула увагу на помилки, яких слід уникати для грамотного написання тексту.

Презентація порад до написання мотиваційного листа

Структура мотиваційного листа

Декан хіміко-біологічного факультету проф. Дробик Н.М. узагальнює отриману інформацію на зустрічі
Декан хіміко-біологічного факультету проф. Дробик Н.М. узагальнює отриману
 на зустрічі інформацію

Зустріч була корисною та своєчасною для вступників в магістратуру, допоможе їм у здійсненні мрій і планів щодо професійного зростання. Колектив хіміко-біологічного факультету надасть інформацію і створить належні умови для успішного навчання своїх здобувачів.

Віримо у світле майбутнє наших випускників у вільній незалежній квітучій Україні. Разом до Перемоги!

Доц. Галина Жирська,

доц. Наталія Москалюк