Про проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщеними особами у ТНПУ
Про проєкт «Про.Підтримка»
з внутрішньопереміщеними
особами у ТНПУ

Упродовж квітня – червня психологи кафедри психології розвитку та консультування та відділу у справах молоді Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка працювали із  людьми, які були вимушені тимчасово змінити місце проживання у зв'язку з бойовими діями в Україні. Зустрічі взаємопідтримки відбувалися в рамках Всеукраїнського проєкту «Про.Підтримка»  та діяльності Волонтерського центру ТНПУ.

Повноцінно відбулося 7 занять, які передбачали живі зустрічі у теплій та затишній атмосфері. З  групою  працювали Галина Гончаровська, кандидат психологічних наук, викладач кафедри психології розвитку та консультування, практикуючий психолог-консультант в напрямку позитивної  психотерапії, член Української спілки психотерапевтів та Ольга Логвись, практичний психолог відділу у справах молоді, аспірантка кафедри психології розвитку та консультування, член ГО «Асоціація психологів вищої школи України» та «Національна психологічна асоціація».

Про проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщиними особами у ТНПУ

Частина учасників вже залишила Тернопіль (хтось повернувся додому, хтось поїхав далі…)

«Ми намагалися створити таку атмосферу, щоб кожен учасник відчував себе максимально комфортно та отримав якісну психологічну допомогу і підтримку» - зазначила Галина Гончаровська.

«Особливо приємно, коли ми отримуємо позитивні відгуки нашої співпраці та залишаємося на зв’язку з нашими учасниками» - ділиться враженням Ольга Логвись.

Про проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщиними особами у ТНПУ

Група взаємопідтримки мала наступні цілі: сформувати коло однодумців, які мають спільний досвід та можуть у безпечному просторі відверто спілкуватися про свій стан та проблеми, обмінятися корисною інформацією, отримати допомогу, підтримку, нові знання та досвід; навчити учасників  емоційній та поведінковій саморегуляції, покращити їхній психоемоційний стан; виявити і надати ресурси для задоволення індивідуальних потреб учасників та членів їхніх родин; підвищити здатність учасників організовувати й контролювати процеси власної життєдіяльності та функціонування своїх родин у процесі інтеграції у реалії територіальних громад, у яких вони перебувають; сприяти розширенню можливостей професійно-особистісної реалізації учасників кожного із членів групи.

Про проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщиними особами у ТНПУ

Психологічна підтримка учасників продовжує функціонувати у телеграм-каналі «Про.Підтримка».

Про проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщиними особами у ТНПУПро проєкт «Про.Підтримка» з внутрішньопереміщиними особами у ТНПУ

Практичний психолог відділу у справах молоді
Логвись Ольга Ярославівна