Члени науково-дослідної лабораторії шкільного підручника ТНПУ взяли участь у підготовці Методичних рекомендацій щодо розроблення навчальних посібників для 1-2 класів
Члени науково-дослідної лабораторії

шкільного підручника ТНПУ взяли участь

у підготовці Методичних рекомендацій

щодо розроблення навчальних

посібників для 1-2 класів

Члени науково-дослідної лабораторії шкільного підручника Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Кодлюк Ярослава Петрівна (завідувач лабораторії) та Погонець Іванна Василівна взяли участь у підготовці Методичних рекомендацій щодо розроблення навчальних посібників для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, які заплановано видавати за кошти державного бюджету у 2023, 2024 роках (Лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 21.06.2022 № 22.1/10-790 та Додаток до нього. URL: https://drive.google.com/file/d/1uBXF_hlp5O0oz13IEKN4ClprtRDSrUEw/view).

З огляду на те, що якість підручників і посібників для Нової української школи лише частково задовольняє запити педагогічної і батьківської спільноти (Звіт Державної служби якості освіти України) в аспекті відповідності віковим особливостям молодших школярів, їх спрямованості на посилення практичного складника в освітньому процесі, пропонується розроблення нового виду навчального видання – навчального посібника, який інтегруватиме функції підручника і робочого зошита для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти та педагогічних працівників замість підручників з української мови і читання та математики. Методичні рекомендації розроблено для розкриття концептуальних підходів до підготовки таких навчальних посібників.

Відповідний лист ІМЗО від 21.06.2022 № 22.1/10-790 надіслано потенційним учасникам конкурсного відбору навчальних посібників для 1 класу закладів загальної середньої освіти, які видаватимуться у 2023 році.

Колектив Науково-дослідної лабораторії
шкільного підручника ТНПУ