Психологічні поради сім’ям військовослужбовців від психологів ТНПУ
Психологічні поради сім’ям військовослужбовців

від психологів ТНПУ

Розв’язана Росією повномасштабна війна з Україною змінила не тільки життя українців, але й стан психологічного здоров'я. Стрес, напруження, страх, апатія, втома – тепер супроводжують кожного свідомого громадянина України. Тим більше потерпають від надмірного психологічного навантаження найкращі і найсильніші представники українського суспільства – наші воїни-захисники.

Як полегшити військовому перехід від військового життя до мирного? Як створити найкращу атмосферу для відпочинку та морально-психологічної реабілітації воїна? Як спілкуватись? Про це, та про багато інших аспектів розповідала в ефірі інформаційного телемарафону телевізійного каналу «Суспільне» завідувачка кафедри психології, професорка, доктор психологічних наук Орап Марина Олегівна.

Робочі моменти у студії Суспільного

Як зазначила Марина Олегівна, майже 90% військовослужбовців повертаються з зони бойових дій не такими, як раніше. Ці зміни можуть бути як незначними (до прикладу, втома, роздратування, зміни у побутових звичках), так і досить істотними (зміна сенсу життя, втрата/зміна ціннісних орієнтирів, життєвих цінностей, кардинальна відмова від попереднього, мирного життя). Це, в першу чергу, потрібно пам’ятати сім’ям, котрі зустрічають військовослужбовців з фронту. Не в усіх розвивається посттравматичний стресовий розлад, але до всіх потрібно бути уважними в плані їх психологічного здоров'я. На що в першу чергу слід звертати увагу? На характеристики сну і апетиту воїна, на стиль і «забарвлення» розповідей, на їх частоту, на зміну побутових звичок. Що потрібно робити? Дати свою увагу, повагу і прийняття. Огорнути рідну людину любов’ю, турботою, терпінням і спокоєм.

А всім українцям – виявляти максимум своєї любові, поваги, і, головне – вдячності воїнам, які, жертвуючи своїм здоров’ям і життям, захищають наше мирне життя, спокійний сон та незалежність нашої України!
Слава Україні!

Колектив кафедри психології