Викладачі ТНПУ представили навчально-методичні здобутки на підсумковій серпневій конференції «Освіта Тернопільщини в умовах воєнного стану» (ФОТО)

Викладачі ТНПУ представили
навчально-методичні здобутки
на підсумковій серпневій конференції
«Освіта Тернопільщини
в умовах воєнного стану»

Підсумкова серпнева конференція «Освіта Тернопільщини в умовах воєнного стану» відбулась за участю провідних освітян нашого краю. Йшлося передусім про готовності закладів освіти до нового навчального року.

Начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш висловив вдячність освітянам області за професійність, стійкість та єдність, окреслив систему заходів зі створення максимально безпечних умов для учасників освітнього процесу та успішного функціонування системи освіти.

Єдність освітян - запорука успіху

Учасники конференції «Освіта Тернопільщини в умовах воєнного стану»

Учасниками конференції стали викладачі ТНПУ Ольга Барна та Ольга Петришина.

Зокрема Ольга Барна, доцентка кафедри інформатики та методики її навчання, акцентувала увагу на проблемах цифровізації освіти.

Доповідає доцентка Ольга Барна.
Доповідає доцентка Ольга Барна

На прикладі підручника, підготовленого у співавторстві із доктором педагогічних наук, професором Наталією Морзе, розкрила питання доцільності електронної платформи для здійснення змішаного навчання, формування цифрових компетентностей через виконання практичних кейсів та проєктну діяльність, використання інноваційних методик, які лягли в основу методичного інструментарію підручника. Особливу увагу було приділено питанню цифрової дидактики, оскільки на початок навчального року п’ятикласники не отримають друкованих підручників. Для перетворення підручника в «живу робочу книгу», в якій можна робити замітки, ставити закладки, виділяти головне та зберігати усі свої записи в окремому файлі, запропоновано дієвий інструмент.

Завідувачка кафедри української мови та методики її навчання, доцентка Ольга Петришина презентувала підручник «Українська мова. 5 клас» для закладів загальної середньої освіти колективу авторок: Лесі Гапон, Олександри Грабовської, Ольги Петришиної, Ольги Підручняк.

Доцентка Ольга Петришина презентує підручник

Підручник рекомендовано наказом №140 Міністерства освіти і науки  України для використання в закладах загальної середньої освіти. У ньому  вдало поєднано теоретичні аспекти сучасної лінгводидактики і досвід  учителів-практиків. Під час укладання дотримано принципів доступності, системності, науковості, наочності та зв’язку навчання з життям. Ольга Петришина закцентувала увагу, що в основу підручника покладено концепцію компетентнісно орієнтованого навчання української мови, спрямовану на ціннісно-емоційний розвиток, формування внутрішньої мотивації учнів до вивчення української мови та її застосування у всіх сферах життя. Приємним бонусом для вчителів Тернопілля й інших регіонів України стали створені авторським колективом орієнтовний календарно-тематичний план і зразок навчальної програми, що чітко корелюють із модельною програмою «Українська мова. 5–6 класи» Олександра Заболотного та інших та розподілом параграфів у представленому підручнику.

Доповідачки запропонували опанувати методичним інструментарієм із цифрової та мовно-літературної галузей можна на заняттях, які проводить Центр післядипломної освіти ТНПУ імені Володимира Гнатюка для педагогів України в межах відповідних освітніх програм. Це сприятиме імплементації в педагогічну практику засад концепції «Нова українська школа».

Пишаємося здобутками провідних викладачів-методистів ТНПУ.

Фахова розмова в освітянському колі

Кафедра інформатики та методики її навчання,

кафедра української мови та методики її навчання