Студенти ТНПУ подбали, щоб тернопільські діти відпочивали в Язловці змістовно (ФОТО)
ЗМІ про нас

Студенти ТНПУ подбали,

щоб тернопільські діти

відпочивали в Язловці змістовно

Діти з Тернопільського культурно-просвітницького полонійного товариства другу половину серпня провели в монастирі Згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії в Язловці, де на них чекали заняття з польської мови, історії Польщі та живопису, а також екскурсії та ігри.

Програма табору передбачала заняття з польської мови, історії Польщі, живопису (учасники пізнавали, зокрема, таємниці польської витинанки), поглиблення знань про Польщу та різні форми психологічної підтримки. Були теж екскурсії навколишніми місцевостями та спортивні заняття.

Уроки з живопису вела Наталія Урбанська, лауреатка конкурсу «Polonijny Rodzic na 6». Історію Польщі та інші цікавинки про цю країну учні пізнавали із Соломією Куш, студенткою історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та цьогорічною стипендисткою програми «Активні для Полонії». Польську мову викладали Марія Левицька та Вікторія Канюк, студентки-полоністки із ТНПУ, лауреатки різних тематичних конкурсів й учасниці студентських літніх шкіл. Тренінги із психології проводила психотерапевтка Людмила Богуцька.

«Усі заходи, без винятку, були дуже цікаві. Прекрасні екскурсії та ігри, розповідь про монастир, яку представила справжня монашка (!), заняття з живопису на свіжому повітрі, чудові уроки польської мови та історії. У нас були найкращі виховательки, а нові друзі – найвеселіші на світі! І їжа була дуже смачна», – ділиться враженнями Віталій Іванюк.

«Нам як опікунам-викладачам табору важливо було не тільки навчити наших вихованців чогось нового, надати цікаву інформацію з польської мови, історії та культури Польщі. Ми прагнули, щоб вони цікаво провели час у колі ровесників», – каже Вікторія Канюк.

Фото Вікторії Канюк

Марія Левицька додає: «Мене найбільше вразило те, як учасники табору комунікували між собою, допомагали один одному та знаходили творчий підхід до різних видів діяльності. Працювати з такими учнями – суцільне задоволення. Найкращою нагородою за нашу роботу стали їхні слова подяки та щирі усмішки. З нетерпінням чекаю нашої наступної зустрічі!»

Табір у Язловці відбувся завдяки проєкту «Організація літнього відпочинку для дітей і молоді польського походження в Україні», який реалізує фундація «Допомога полякам на Сході», а фінансує Канцелярія голови Ради міністрів РП у межах державної підтримки Полонії та поляків за кордоном у 2022 р.

Фото Соломії Куш

Марина Войнова,