Студенти ТНПУ взяли участь в онлайн-дискусії  про репортажі з війни (ФОТО)

Студенти ТНПУ взяли участь в онлайн-дискусії

про репортажі з війни

На кафедрі журналістики студенти дистаційно приєдналися до практичної регіональної дискусії від Комісії журналістської етики «Репортажі з війни: досвід Крістіни Бердинських».

На заході говорили про особливості написання репортажів в умовах війни, пояснювали різницю між військовою і воєнною журналістикою, окреслювали правила роботи з людьми, зокрема дітьми, які постраждали під час війни. Спікерка, журналістка та політична оглядачка Крістіна Бердинських, висвітлила основні аспекти поведінки журналіста на місці бойових дій та написання матеріалів зі звільнених територій. Також було висвітлено проблему стресостійкості медійника на війні, говорили, як уникнути професійного вигорання та депресії. Модерував зустріч журналіст та медіаексперт Андрій Куликов.

Студенти-журналісти на онлайн-дискусії

Спікерка заходу Крістіна Бердинських

Ініціаторкою колективної оффлайн-присутності студентів в університеті для участі в онлайн-дискусії стала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики Мединська Олеся Ярославівна. Вона говорить, що у межах вивчення фахових дисциплін  викладачі активно залучають студентів до неформальної освіти, де здобувачі ознайомлюються з прикладними засадами журналістської діяльності. У процесі підготовки фахівців суттєвою необхідністю є формування медіакомпетентностей в контексті сучасних суспільних викликів.

«Як відомо, журналістика є чутливою до різних процесів, які відбуваються в суспільстві. Тому медійники мають бути готовими до різних суспільних трансформацій, вміти швидко переформатуватися відповідно до нових умов. Повномасштабна російсько-українська війна змінила інформаційну реальність та скорегувала професійні орієнтири журналістів. Студенти повинні знати особливості створення  медіаконтенту в умовах війни. У цьому контексті актуальною була участь здобувачів ОПП «Журналістика» в практичній регіональній дискусії «Репортажі з війни: досвід Крістіни Бердинських», яку ініціювала Комісія з журналістської етики.» , - поділилась Олеся Ярославівна.

На онлайн-дискусії була присутньою Вікторія Кузьма, студентка 2-го курсу спеціальності «Журналістика». Дівчина каже, що на цьому заході хотіла дізнатися більше про те, як правильно знімати репортажі на воєнну тематику. «Для того, щоб зняти матеріал , потрібно дбати і про власну безпеку, і про те, щоб зафіксована інформація про воєнні злочини відповідала нормам етики та журналістським стандартам», - поділилась Вікторія.

Майбутні журналісти слухають про особливості роботи на війні.jp
Майбутні журналісти слухають про особливості роботи на війні

Студент третього курсу спеціальності «Журналістика» Вадим Фещук розповів, що йому було цікаво дізнатися про те, як журналіст має працювати під час війни. «Було багато корисного про вибір запитань відповідно до стану людей. Я для себе виокремив той факт, що краще іноді почати розмову з інших, не причетних до війни, тем, щоб розговорити людей, а потім вже, аналізуючи їх стан, вирішувати, чи варто запитувати про війну», - говорить хлопець.

Студентка групи Ж-34
Магула Катерина