Творча зустріч напереддень 1 жовтня – Всесвітнього дня музики

28 вересня цього року у залі факультету мистецтв відбулася творча зустріч студентів факультету із викладачами Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети викладачем-методистом, старшим викладачем по класу оркестрових дисциплін п. Світланою Гайдою та викладачем фортепіано і концертмейстером п. Наталією Харатін, випускницями нашого факультету (клас фортепіано – к.п.н., доцент Ірина Гринчук).
Зустріч відбулася у формі концерту-лекції, оскільки виклади окремих теоретичних і методичних аспектів виконавства на флейті ілюструвалися зразками європейського класичного репертуару, серед них: духовний твір «Алілуя», переклад для флейти арії «Casta Diva» з опери В. Белліні, антракт до опери «Кармен» Ж. Бізе. Зацікавлення аудиторії викликали переклад для флейти «Фантазії на дві українські теми» класика української музики М. Лисенка та віртуозний твір «Пряля» класика польської музики С. Монюшка.

Пояснення С. Гайди доповнювали своїми коментарями доценти кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва І. Гринчук (щодо проблем фортепіанного виконавства та аналізу-інтерпретації музики загалом) та Л. Ороновська (щодо завдань фахової методичної підготовки вчителя музичного мистецтва), апелюючи до студентської аудиторії. Таким чином, студенти могли актуалізувати набутий досвід в курсах «Основи музично-педагогічних досліджень», модуль «Основи музичної інтерпретації» (доц. І. Гринчук) та «Методика музичного виховання» (доц. Л. Ороновська).

Важливим виховним моментом зустрічі стало те, що її своєрідними «структурними арками» стала передмова І. Гринчук про постать видатного тернополянина п. І. Ґерету, засновника унікальної в області школи мистецтв, що виховала покоління української молоді як шанувальників і популяризаторів національної культурної спадщини, та заключні слова С. Гайди як вдячні спогади про свою Alma Mater, короткі підсумки щодо творчих здобутків своїх учнів. Відбулася також розмова із представниками деканату щодо перспектив поглиблення науково-методичних зв’язків у контексті школа-університет.

Ця творча зустріч не залишила байдужих слухачів, надихаючи до подальшого виконавського вдосконалення, даруючи неповторні миті «живого спілкування» з музикою. Наведемо слова студентки-другокурсниці: «…Енергетика заходу була неймовірною, це був сплеск емоцій у нашому буремному житті! Такі зустрічі вражають і закарбовуються в пам’яті надовго. У цій атмосфері ми відчули всю повноту життя та неповторність кожного його моменту».

З Днем музики і з професійним святом усіх освітян!

К.п.н., доцент Ірина Гринчук.

Творча зустріч напереддень 1 жовтня – Всесвітнього дня музики