Бінарна лекція для магістрантів ТНПУ з курсу «Філософія науки» (ФОТО)

Бінарна лекція

для магістрантів ТНПУ

з курсу «Філософія науки»

6 жовтня відбулась бінарна лекція з курсу «Філософія науки», яку доцент кафедри філософії та суспільних наук Морська Наталія Львівна провела разом із відомим науковцем, істориком науки, українським фізиком, доктором фізико-математичних наук, професором Шендеровським Василем Андрійовичем.

Цикл курсу лекцій з «Філософії науки» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого курсу завершився актуальною темою, присвяченою розвитку і особливостям науки в Україні. Аналіз такої теми є важливим для формування молодої української наукової еліти, а  сьогодні, у часі війни, ще й дуже необхідним для усвідомлення фундаментальних ціннісних засад нашої нації.

Сучасні технології допомагають створити об'єднану реальність

Наталія Львівна ознайомила студентів із особливостями ґенези науки в Україні та специфікою національно-екзистенційної методології, трансформацією науки в контексті національної ідеї та проблемами і перспективами розвитку вітчизняної науки.

Доцент Морська Н.Л. розповідає про українську науку і презентує книги В.А.Шендеровського

Професор В.А. Шендеровський презентує свої дослідження

Магістранти зацікавлені лекцією

Василь Андрійович, як знаний дослідник української науки, познайомив студентів із персоналіями українських вчених, серед яких є і вихідці з нашого краю, які відіграли важливу роль у світовій науці. Професор презентував магістрантам частину своїх досліджень про українських вчених, які змінили світ. Зокрема, науковець розповів цікаві факти про українських творців науки і культури, які з різних причин були незнані або замовчувані для широкого загалу, багато з яких було забрано у нашого народу і привласнено іншими.

Живе слово знаного науковця Шендеровського В.А.

Дуже важливо, що такий знаний науковець, як Василь Андрійович Шендеровський, співпрацює зі студентами й молодшими колегами і вони мають можливість почути його живе мудре слово. Це дуже цінно і мотиваційно.

Лекція вийшла цікавою і багатогранною. Магістранти аплодисментами подякували за неординарне подання важливої інформації. Можливо, що приклад наших величних земляків-науковців, надихне наших студентів на великі відкриття в науці і серед них також є майбутні Нобелівські лауреати.

Українська наука задля ПЕРЕМОГИ!

Доц. Наталія Морська